5.ua

МЗС нагадав BBC, що насправді відбувається на Донбасі

  Немає ніякої "української кризи". Є агресія Росії проти України

  Міністерство закордонних справ вказало британській телерадіомовній корпорації BBC на некоректність вживання виразу "українська криза" відносно того, що відбувається між РФ та Україною. Про це повідомила речник МЗС Мар'яна Беца у Twitter.

  "Шановна BBC World. Немає ніякої "української кризи". Є агресія Росії проти України. Новини повинні ґрунтуватися на фактах", – наголосила вона.

  Як повідомляв 5.UA, ситуація в Азовському морі – це штучно створене загострення. "Зараз є штучно створене загострення в інформаційному полі питання Азову. Воно завжди існувало. Військова присутність в Азовському морі росіян більше нашої, це зрозуміло. За всіма канонами міжнародного морського права військові кораблі мають право зупиняти цивільні кораблі для огляду. Для цього не потрібні жодні мандати – нічого. Якщо це не перевищує розумний строк затримання, немає скарг від капітанів, судновласників, у нас (в України) є можливість сказати тільки, що ми вважаємо. На підставі чого? На підставі інформації в ЗМІ, що є проблема із затриманням кораблів. Якщо в нас будуть матеріали, які нам дадуть змогу заявити протест проти затримання, ми будемо цим користуватися", – запевнила заступниця голови МЗС.

  Попередній матеріал
  Конкурс від NASA: мільйон за перетворення вуглекислого газу на глюкозу на Марсі
  Наступний матеріал
  Незмінність зовнішньополітичного курсу України має бути закріплена в Конституції, меморандуми – неприйнятний формат – Порошенко

  Попри обмеження на Донбас прибула колона вантажівок із РФ

  Розірвання Договору про співробітництво з РФ: Клімкін каже, що всі документи вже готові

  Трагедія під Іловайськом: посольство України в США звинуватило Росію у незаконному акті агресії

  Переміщення ворожої техніки в ОРДЛО: чи чекати чергового загострення на Донбасі

  100 днів – страшна цифра: українське МЗС закликає світ більше тиснути на РФ задля звільнення Сенцова

  Для Путіна реакція Заходу на його дії в Україні була неочікуваною – Волкер