dpsu.gov.ua

МЗС: Ситуація в Азовському морі – це штучно створене загострення

Наразі немає жодної скарги від судновласника або капітана судна про їхнє затримання, тож дії росіян, фактично, не суперечать міжнародному морському праву

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль пояснила, чи є нині проблема з Росією в Азовському морі.

"Зараз є штучно створене загострення в інформаційному полі питання Азову. Воно завжди існувало. Військова присутність в Азовському морі росіян більше нашої, це зрозуміло. По всім канонам міжнародного морського права військові кораблі мають право зупиняти цивільні кораблі для огляду. Для цього не потрібні жодні мандати – нічого. Якщо це не перевищує розумний строк затримання, немає скарг від капітанів, судновласників, у нас (в України) є можливість сказати тільки, що ми вважаємо. На підставі чого? На підставі інформації в ЗМІ, що є проблема з затримкою кораблів. Якщо у нас будуть матеріали, які нам дозволяють заявити протест проти затримання, ми будемо цим користуватися", - запевнила заступник глави МЗС.

Водночас, за словами Зеркаль, наразі таких матеріалів немає: "Ми всі використовуємо інформацію з відкритих джерел. А чи є в нас хоча б одна скарга від судновласника? Чи є в нас хоча б одна скарга від капітана цього судна, який був затриманий?".

Вона також підкреслила:

"Наразі я бачу дуже багато спекуляцій навколо цього, і мене напружує це, оскільки ми розуміємо, що будь-яке напруження в Азовському морі може призвести до неконтрольованих подій".

Продовження розмови дивіться у відео: 

Як інформував 5.UA, 16 липня Президент Петро Порошенко заявив: нинішня поведінка росіян щодо огляду та блокування входження кораблів в українські порти на Азовському морі може свідчити про наміри РФ здійснити військові атаки на Маріуполь.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Стрільби в негоду та затримання судна-порушника: як в Азовському морі проходили навчання прикордонників – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У МЗС розповіли про "запобіжник" використання газопроводів як зброї
Наступний матеріал
Геращенко відповіла на заяву Путіна: Ніяких референдумів під дулами автоматів
Loading...