Кадр із відео СБУ

Тука змоделював атаку Росії на Маріуполь

У понеділок, 16 липня, Президент Петро Порошенко заявив: не виключено, що Росія готується атакувати Маріуполь

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Георгій Тука прокоментував цю тезу і уточнив ймовірний сценарій дій агресора.

"(Якщо, борони Боже, такий сценарій справдиться), це буде відкрита агресія, на відміну від Донбасу. Наприклад, якщо буде здійснений обстріл Маріуполя, звісна річ, що це буде здійснено воєнно-морськими силами "Донецької народної республіки". Якщо буде висадка десанту, це вже залежатиме від кількості "Грузу-200", яку наші прикордонники і морські піхотинці там накосять. Тоді вже будемо розбиратися, звідки воно прилетіло", – зазначив Тука. 

Водночас, він уточнив, що агресор діятиме за звичною схемою.

"Позиція (Росії) буде абсолютно такою самою – "Нас там нєт". Я не можу сказати, що це єдиний в світі приклад, але це один із найвірогідніших і найвдаліших прикладів використання проксі-формувань для реалізації зовнішньої політики держави", – заявив заступник міністра.

Він повідомив: "Зазвичай проксі-формування використовували під час громадянських конфліктів. Їх іноді підтримували ті чи інші сусідні держави, але в нашому випадку просто відверто використовують комбатантів, які не є штатними співробітниками або військовослужбовцями Російської Федерації. І, фактично, довести протилежне дуже й дуже непросто".

Продовження розмови – далі у відео: 

Як інформував 5.UA, 16 липня Президент Петро Порошенко заявив: нинішня поведінка росіян щодо огляду та блокування входження кораблів в українські порти на Азовському морі може свідчити про наміри РФ здійснити військові атаки на Маріуполь.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Докази причетності російських військовиків до обстрілів Маріуполя – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Бірюков про розкрадання в ЗСУ: "Розчинилися" 200 тонн пального та прапорщик із паперами
Наступний матеріал
"Такого озброєння в армії 50/50": Бірюков розповів про вибухи мінометів на стрільбах
Loading...