Юрій Бірюков
Юрій Бірюков 5 канал

Бірюков про розкрадання в ЗСУ: "Розчинилися" 200 тонн пального та прапорщик із паперами

Матеріали за цією справою вже завтра, 17 липня, скерують до військової прокуратури

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" радник Президента України, радник міністра оборони Юрій Бірюков розповів про розкрадання у військових частинах ЗСУ.

"Те, що позапланові перевірки покажуть нам несподівані результати – ні. Ми радше очікували, що знайдемо факти розкрадання, недопрацювання, пересортування. А підштовхнуло нас до цього те, що регулярно у ЗМІ та соцмережах з'являлися фото бійців, які отримали погану тушонку, консерви, а ми на рівні закупівель розуміємо, що закуповуємо їжу нормальної якості – з досить жорстким контролем, особливо в останні півроку. Тому ми провели практично детективну роботу, аби визначити, звідки ця капость береться на столах у бійців. І ми почали виходити на те, що цю продукцію ми взагалі не купували. Це чистий фальсифікат. Сліди привели нас на один з об'єднаних центрів забезпечення – Одеський. Туди навідалася перевірка, яка отримала від міністра завдання перевірити не лише консерви, а й паливо, речове забезпечення", – розповів Бірюков.

Він також повідомив про результати таких перевірок: 

"Коли почали справді прискіпливо перевіряти не лише документи, журнали звітності, а й фізичні ємності з паливом, перераховувати кількість речей на полицях, почали помічати недостачу. Лише попередньо на Одеській базі було виявлено нестачу 200 тонн дизельного палива і 3 тонн бензину. Це попередньо. Завтра матеріали буде передано до військової прокуратури, яка має проводити розслідування".

Водночас, говорити про точну кількість палива і речей, що "розчинилися, зарано".

"Життя ускладнилося, оскільки відповідальний прапорщик зник із більшістю журналів. Наразі його оголосили в розшук", – уточнив радник Президента України.

Більше деталей – у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

На Житомирщині розпочалися змагання на кращу снайперську пару серед військових частин

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Екстрим-городина" під обстрілами: як захисники Павлополя "відволікаються" від війни
Наступний матеріал
Тука змоделював атаку Росії на Маріуполь
Loading...