Одеський автомобільний ремонтний завод

Скандал в Одесі: хто задаром пустив з молотка землі Міноборони

Землі Міноборони у престижному районі Одеси пустили з молотка за заниженою вартістю. Принаймні, так стверджують представники міністерства

Йдеться про чотири гектари землі, на яких розташований військовий автомобільний завод, визнаний банкрутом. Міноборони звинувачує у шахрайстві з відомчим майном арбітражного ліквідатора. Саме він мав би подбати про реалізацію держмайна за найвигіднішою ціною, утім, вчинив протилежне. Деталі з'ясовувала кореспондент "5 каналу". 

Викладач військової академії та ветеран ЗСУ В'ячеслав Обертас намагається потрапити до свого відомчого житла. Чоловік разом з родиною мешкає у будинку, розташованому на території колишнього авторемонтного заводу. Квартиру йому надало Міністерство оборони півтора десятка років тому.

П'ять років тому військовий авторемонтний завод визнали банкрутом. Господарський суд призначив арбітражного керуючого, який взявся продати майно, і пустив його з молотка. Демобілізований військовий В'ячеслав Обертас каже, що до власного будинку його вже не пускають.

Продаж – незаконний, тому В'ячеслав може й далі жити у відомчій квартирі. На цьому наполягають у Міноборони. Там додають, що 4 гектари землі відомства арбітражний керуючий продав за заниженою ціною – 10,5 млн гривень.

Ринкова ціна – втричі більша. Аби призупинити продаж, військові заздалегідь звернулися до суду. Той наклав арешт на майновий комплекс, однак реєстратора це не зупинило.

Одеський автомобільний ремонтний завод

"Вони через певного реєстратора зняли ці обмеження й внесли недостовірні відомості саме в реєстр, у такий спосіб прибравши перешкоди, які заважали зареєструвати договір купівлі-продажу", – пояснює начальник Південного територіального юридичного відділу МОУ Юрій Добров.

Службова перевірка управління юстиції щодо дій арбітражного керуючого ще триває, проте сам він офіційних зустрічей уникає.

"Ми в робочому режимі в усному порядку з'ясували в інших силових структур, що були проведені певні реєстраційні дії. Мін'юст може лише розглядати скаргу на рішення державного реєстратора. Наразі така скарга не надходила", – каже в.о. начальника ГУ юстиції в Одеській області Віктор Івановський.

Військова прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо дій ліквідаторів підприємства, проте від коментарів там відмовляються.

Мiноборони вважає: державний реєстратор перевищив службові повноваження. Тож відомство планує оскаржити це в суді. А доти авторемонтний завод, розташований у престижному районі Одеси, залишається у приватних руках. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: У Києві активісти заблокували будівельні роботи на місці Сінного ринку

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Емоції, втома та справжня міць: у Києві влаштували перший турнір із кросфіту серед патрульних
Наступний матеріал
Поїли у школі: у Харкові до лікарні потрапили чотири дитини