5 канал

Скандал в Одесі: чому і хто намагається за безцінь продати збанкрутілий завод МОУ

В Одесі розгортається оборудка зі збанкрутілим військовим автозаводом. Його намагаються через суд продати за заниженою ціною попри те, що власник виступає категорично проти. А власник не хто інший, як Міноборони

Колишній військовослужбовець В'ячеслав Обертас отримав відомче житло майже півтора десятка років тому. Воно розташоване на території автомобільного заводу Міністерства оборони. Уже 5 років як підприємство визнали банкрутом. Нині майно та землі заводу намагаються продати, а В'ячеславу та іншим прописаним у будинку родинам погрожують відселенням. 

Автозавод Міноборони розташований на чотирьох гектарах землі в одному з престижних районів Одеси. Господарський суд призначив арбітражного керуючого, який вирішив продати майно та виставив його на аукціон.

"Він подав на погодження, але Міністерство оборони не погодило його, написало свої зауваження. За нашими попередніми даними, вартість майнового комплексу складає на менше 35 млн грн, а намагаються продати за 10,5 млн", - повідомив начальник Південного територіального юридичного відділу МОУ Юрій Добров.

За фактом перевищення службових повноважень арбітражним керуючим військова прокуратура відкрила кримінальне провадження та в день аукціону прийшла на спірний об'єкт із перевіркою.

У день торгів з'ясувалося, що зацікавлених у купівлі об'єкта немає. Тим часом, на спірну територію приїхали представники арбітражного керуючого.

"Це не перший випадок, коли йде відчуження майна військового. Ми вимагаємо, щоб діяльність арбітражного керуючого перевірили, адже у його діях великі порушення", - наполягає громадський активіст Олександр Голопотелюк.

В обласному управлінні юстиції обіцяють з'ясувати всі обставини проведення аукціону.

"Було порушено саме процедуру ліквідації. Він мав з найвигіднішими умовами реалізовувати майно, аби максимально якісно, ефективно, вигідно провести процедуру ліквідації підприємства. Ми позначили позапланову перевірку цього арбітражного керуючого з 22 січня по 24 січня, і за її результатами зможемо надати коментар щодо узгодженості та законності дій", - прокоментував в. о. начальника головного управління юстиції в Одеській області Віктор Івановський.

Якщо незаконні дії арбітражного керуючого доведуть, йому загрожує позбавлення ліцензії та кримінальна відповідальність.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Дим, кувалди, тактична група поліції: масова бійка через скандальну АЗС на Позняках – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Десантники у крижаній воді: як військові пірнали до Йорданських купель
Наступний матеріал
США запустили ракету Atlas V з військовим супутником - відео
Loading...