'Забудовні сутички' у Києві
'Забудовні сутички' у Києві 5 канал

Скандал на Печерських пагорбах: чому біля недобудови палять шини та чиниться безлад

На Печерських пагорбах – на вулиці Мічуріна, 44 – зчинилося чергове протистояння за участі забудовника. Три роки тому він самовільно захопив землю, а торік почав зводити житловий комплекс. Київрада цієї ділянки нікому не виділяла, тож вона належить місту

Під металевим парканом забудови на Печерських пагорбах активісти палять шини. Від ранку п'ятниці на вулиці Мічуріна, 44 – чергове протистояння. З другого поверху новобудови молодики в чорному поливають займання водою зі шлангу. Люди у балаклавах – тактично підготовлені та озброєні. Але вже через декілька хвилин активісти нагромаджують нові шини. Тоді – в хід ідуть димові шашки. Будівля зникає в диму.

'Забудовні сутички' у Києві
'Забудовні сутички' у Києві5 канал

За протистоянням стежать із десяток правоохоронців. У сутичку не втручаються. Кілька активістів намагаються накинути мотузку на паркан, щоб повалити його. Тоді люди у балаклавах пускають у чоловіків сльозогінний газ.

Згори на активістів знову ллється вода. Представники "Червоного хреста" обробляють обличчя потерпілих термальною водою.

Олександр Занемонський живе у маленькому будиночку неподалік новобудови уже 19 років. Він розповідає, що конфлікт з її забудовником почався три роки тому. Сьогодні, каже, люди в чорному хотіли забрати з його території палети із цеглою. Тоді і почалася суперечка. Хтось згори вистрілив чоловікові в голову з пейнтбольної зброї – кулькою з фарби.

"Це повне беззаконня. Стріляли по мені, а я перебував на власній території. Було два вистріли", – каже Олександр Занемонський.

Ще два роки тому, людей, які "заважали" будівництву, – залякували та викидали на вулицю. Їхні будинки підпалювали, розповідають активісти. Вони пояснюють: територія самовільної забудови на вузькій старовинній вулиці на Печерських пагорбах неподалік Ботанічного саду – ласий шматок для забудови. Вони запевняють, що жодних документів забудовник не має, а всі інстанції наклали "табу" на зведення чергового монстра на схилі. Ба більше – Департамент архітектурного контролю вимагає в суді знести забудову.

Більше про розвиток історії – в сюжеті:

Наталка Юрчук, Данило Шматько, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: У Києві активісти заблокували будівельні роботи на місці Сінного ринку

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Напередодні обміну окупанти збільшили кількість українських полонених до 177 осіб – Геращенко
Наступний матеріал
Геращенко: Як Путін використає обмін полоненими
Loading...