Один з найстаріших у Європі: чому Київський велотрек вкрився 8-метровими тріщинами

Київський велотрек 5 канал
Відкриття велотреку переносили тричі, адже підрядники не могли правильно постелити кількашарове спортивне покриття італійського виробництва. Але після тривалої реконструкції Київський велотрек вкрився тріщинами. Чому – з'ясовували журналісти "5 каналу"

Київський велотрек – один з найстаріших в Європі. Його побудували в 1913-му році. 1999-го тут відбулися останні спортивні змагання, після чого він остаточно занепав. Понад три роки тому велосипедист Микола Вогник разом з іншими активістами вирішив ініціювати перебудову.

"Величезне звалище було, а трек – наполовину зруйнований. Віражу не було фактично", – пригадує Микола Вогник.

Міський голова столиці Віталій Кличко розповідає, що 2006-го року велотрек продали – попри протести громадськості. За задумом, на його місці мали збудувати житловий комплекс.

Та несподіваним сусідом київського велотреку стала елітна житлова новобудова – 22 поверхи ЖК "Фундуклєєвський". Її збудували впритул до спорткомплексу. "Дуга" елітного монстра майже нависає над віражем треку, ігноруючи будь-які містобудівні норми. Одним з її власників був Володимир Константинов – екс-голова Верховної Ради тоді ще неокупованого Криму.

"Міністерство культури 2007-го року вирішило, що це не пам'ятка історії, а яр у центрі Києва, і його можна забудовувати", – каже спортивний журналіст Валентин Щербачов.

Київський велотрек
Київський велотрек5 канал

Попри це, активісти всіма силами відновлювали велотрек. Його відкриття переносили тричі через несправну роботу підрядників. Зрештою, в травні цього року його урочисто відкрили. Втім, не минуло півроку, і трек вкрився чималими тріщинами. Найбільша сягає приблизно восьми метрів.

Одна з версій появи тріщин – високий рівень ґрунтових вод. Адже житлова "свічка" тисне на ґрунт та виштовхує воду на поверхню. Раніше на цьому місці протікала річка Либідь. Місцеві кажуть: тривалий час тут не було нормального водовідведення. Через це в цьому місці, особливо коли йшли дощі, сніг танув, а води було – по коліна. Тоді користуватися треком було неможливо.

Київський велотрек
Київський велотрек5 канал

Крім того, житлова забудова, розташована упритул до треку, тисне на віражі. А от у комунальному підприємстві, на балансі якого перебуває велотрек, розповідають геть іншу історію. Як пояснюють такі тріщини, та що насправді не дає працювати велотреку з понад 100-літньою історією – дивіться в сюжеті:

І поки з'ясовують, що робити з велотреком, правління ЖК "Фундуклєєвський" планує добудувати по сусідству зі спортивною спорудою і другу "свічку".

Наталка Юрчук, Антон Андрущенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Із дожчем, Кличком та двоколісним парадом: У Києві відзначають всеукраїнський велодень – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Жити не лише на лікарняному ліжку": в Україні стартує пілотний проект із трансплантації
Наступний матеріал
День Сухопутних військ ЗСУ: Що варто знати про найчисленніший вид українського війська – фото, відео
Loading...