День Сухопутних військ ЗСУ: Що варто знати про найчисленніший вид українського війська – фото, відео

Facebook / Volodymyr Groysman
Літня польова форма для Сухопутних військ форма виготовлена за стандартами НАТО. Вона не горить

Сьогодні, 12 грудня, виповнюється 21 рік від моменту заснування Сухопутних військ України. 5.UA зібрав десять фактів про цей рід українського війська.

1. Сухопутні війська – найчисленніший самостійний вид українського війська, головний носій бойової могутності ЗСУ.

2. Командування Сухопутних військ України, якому були підпорядковані органи управління і війська військових округів, було створене Указом Президента України № 368/96 від 23 травня 1996-го року в складі Збройних сил України.

3. Сухопутні війська ЗСУ призначені для запобігання, нейтралізації (ліквідації) потенційних загроз національним інтересам України; посилення охорони державного кордону та найнебезпечніших ділянок морського узбережжя; ведення розвідки; участі у протиповітряній обороні держави; забезпеченні захисту об'єктів Сухопутних військ ЗСУ від терористичних посягань; участь у проведенні антитерористичних операцій на військових об'єктах; участі в заходах з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру тощо.

4. До 2005-го року, згідно з Державною програмою будівництва ЗСУ, на базі колишніх військових округів були створені оперативні командування: "Захід", "Північ" і "Південь".

5. Загальна чисельність Сухопутних сил станом на початок 2013-го року становила 57 тис. осіб особового складу, 686 танків, 72 бойові вертольоти, 2065 бойових броньованих машин, 716 артилерійських систем (знарядь, мінометів і реактивних систем залпового вогню) калібру 100-мм і більше.

Дивіться також видовищне відео українських сухопутних військ у дії: 

6. Підтримання міжнародного миру і безпеки є одним з пріоритетних напрямів зовнішньої політики України. Україна розпочала миротворчу діяльність у 1992-му році, а від 1994-го року Україна приєдналася до програми "Партнерство заради миру", за якою підрозділи ЗСУ беруть участь в операціях з підтримання миру.

7. Активну позицію України та її Збройних сил в миротворчій діяльності показує офіційна статистика ООН, за якою Україна в 2009-му році увійшла в першу десятку країн-контрибуторів ООН. Оцінка діяльності наших миротворців є найвищою, багато з них відзначено державними нагородами України, іноземних держав, ООН та НАТО.

"Бук", "ОСА" та С-300: Як на Херсонщині відбувалися масштабні військові навчання ракетників – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

8. Сухопутні війська ЗСУ мають на озброєнні танки, бойові машини піхоти, бронетранспортери, артилерію різної потужності та призначення, протитанкові ракетні комплекси, зенітні ракетні комплекси, засоби управління, автоматичну стрілецьку зброю.

9. Літня польова форма для Сухопутних військ виготовлена за стандартами НАТО. Вона із української вогнетривкої тканини, яка під час пожежі не прилипає до тіла, а лише тліє. 20 травня 2015-го року стало відомо, що Міноборони замовляє понад 400 тис. комплектів літнього польового костюма.

10. Сухопутні війська України регулярно проводять спільні навчання з міжнародними партнерами. Навчання передбачають цілу низку різноманітних заходів – від широкомасштабних військових маневрів до великих семінарів.

Додамо, зі святом військових уже привітав Президент України Петро Порошенко і начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко. 

Президент написав: "Честь і слава воїнам Сухопутних військ, які щоденно доводять – немає такої сили, що може порушити дух і волю українського воїна".

А Муженко наголосив, що Сухопутні війська Збройних Сил України за рівнем бойового потенціалу та обсягом покладених на них завдань є головним носієм бойової могутності Збройних сил України.

facebook.com/ato.news

Попередній матеріал
Один з найстаріших у Європі: чому Київський велотрек вкрився 8-метровими тріщинами
Наступний матеріал
Як починалася примусова депортація українців під час акції "ВІСЛА"
Теги:
Loading...