Про таке заявив в ефірі "5 каналу" представник головного управління розвідки міністерства оборони України Вадим Скібіцький.
Скібіцький прокоментував проведення "маневрів" РФ в Азовському морі: "Проблема полягає в тому, що до початку війни ми не змогли повністю домовитися про кордон. Це кордон і в Азовському морі, і Керченська протока – його нема. По-друге, дуже активні дії розпочалися в травні 2018 року. На сьогодні за нашими даними воєнної розвідки, близько 40 катерів, бойових катерів застосовує РФ в акваторії Азовського моря. Вони зайшли. Їх раніше в такій кількості не було. Це і катери ФСБ, і військові катери. Навіть два малих ракетних кораблі перекидалися з Каспію в Азовське море, це була демонстрація посилення".
Читайте також: ГУР: Починаючи з квітня 2018 року спостерігається активність майже вздовж усього кордону з Україною
"Друге – взяті під контроль сьогодні повністю всі морські шляхи цивільного судноплавства, які прямують до наших портів у Бердянськ й Маріуполь через Керченську протоку. Крім того, вони дуже активно почали контролювати все, що діється в Азовському морі, і всю прибережну зону в Азовському морі... Кількість суден, які підлягають огляду з боку РФ, вона збільшується. Зараз є інша загрозлива ситуація. Вийшов корабель, наприклад, з Маріуполя. Він іде до Керченської протоки і три доби стоїть, поки його пропустять під Керченським мостом. Добре, якщо вантаж довготерміновий, а якщо це зовсім інший вантаж, пройде час і цивільні кампанії відмовляться від наших портів", – розповів Скібіцький. Він також додав, що можливо, навіть розглядатиметься варіант, коли цивільні судна будуть супроводжувати українські прикордонники.
Довідка. У 2003 році Україна підписала з нею міжнародний двосторонній договір "Про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки". Там ідеться, що Азовське море - це "внутрішні води України та Російської Федерації, бо так сталося історично". За договором, торговельні судна та військові кораблі під прапором України або Росії можуть вільно перебувати у будь-якій точці Азовського моря та Керченській протоці.
Скібіцький також наголосив: "Відповідно ми теж проводимо заходи, які стосуються захисту наших кордонів, нашого суверенітету, але дії російської сторони – дуже агресивні…".
На запитання ведучого, чи є нині серйозна загроза з Азовського моря, представник ГУР сказав: "Є загроза, але на сьогодні, за нашими оцінками, там іще не достатньо плавзасобів, аби провести широкомасштабну операцію, але накопичення цього озброєння і військ в Азовському морі є... Крім того ви дивіться, в чому проблемне питання. По лінії міжнародних агенцій Росія оголошує закритий якийсь район. Говорить, що там, наприклад, з 21 до 23 буде проведено якесь навчання. Три дні пройшло. Термін пройшов – ніякого навчання там проведено не було. А воно спрямовано на те, щоб просто дестабілізувати все мореплавство і промисловий вилов риби в Азовському морі".
Крім того, Скібіцький розповів, що саме угруповання в Криму – близько 32 тисяч військовослужбовців і дуже потужне авіаційне й корабельне угруповання. Що ще розповів Скібіцький – дивіться у відео вище.
Дивіться також фотогалерею за темою:
"Кугуар", "Тритон", "Спартан": як військові на БТР за кордоном з Росією пильнують – ФОТО






















