Бердянський морпорт
Бердянський морпорт відкриті джерела

"Діє і до сьогодні": Слободян розповів про "незручну" угоду з РФ щодо Азовського моря

Згідно з домовленостями, яким уже понад 10 років, Азовське море має статус внутрішнього моря двох країн – України та РФ

Москва тисне на Україну зокрема і через морські кордони. Військові кораблі Російської Федерації блокують торгові судна з інших країн, що прямують у вітчизняні порти. За законами морського права, вони можуть це робити.

Про складну ситуацію щодо Азову в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" розповів помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

"Ситуація з Азовським морем справді складна. Ускладнюється вона тим, що Азовське море є морем внутрішнього користування між Україною і Росією. Це саме ті домовленості, які були досягнуті 2003-2004 року після Тузлинського конфлікту. До цього статус Азовського моря жодним чином не був визначений. І саме 2004 року була підписана угода про співпрацю між Україною і Росією в Азовському морі та Керченській протоці. Ця угода діє і нині. Вона визначає статус Азовського моря як статус внутрішнього моря двох країн", – зазначив Слободян.

"Там є пункт, який передбачає проведення демаркації та делімітації кордону в Азовському морі та Керченській протоці, але за згодою сторін. Відповідно, нині ця угода є чинною. Але згоди сторін щодо демаркації, зрозуміло, що не варто чекати", – додав він.

Крім того, як зазначив речник ДПСУ, між РФ та Україною в питанні Азовського моря відбулося 36 раундів переговорів (1996–2012 роки).

"Але, на жаль, всі пропозиції української сторони щодо позначення кордону на Азові та в Керченській протоці російська сторона відкинула. Тому маємо те, що маємо, і зараз певною мірою пожинаємо наслідки незавершеності цоцього процесу визначення кордону", – прокоментував експерт.

Він підтвердив: росіяни перевіряють судна, що прямують до України.

"Справді, Російська Федерація оглядає зараз торгові судна, які йдуть в українські порти на Азові. Формально вони нічого не порушують, але ми розуміємо, що це такий спосіб показати, хто господар в Азовському морі", – уточнив помічник голови Державної прикордонної служби.

Чи затримують росіяни українські судна, як і де проходить їх перевіряють і яким може бути вихід в цій ситуації – про все це дізнайтеся з повної версії розмови:

Дивіться також: 

Стрільби в негоду та затримання судна-порушника: як в Азовському морі проходили навчання прикордонників – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Жодних черг: у Києві стартувала експериментальна е-реєстрація новонароджених
Наступний матеріал
Герман: У "розстрільному списку" не було Бабченка, але був син Авакова
Loading...