Борис Герман
Борис Герман 5 канал

Герман: У "розстрільному списку" не було Бабченка, але був син Авакова

Обвинувачений в організації замаху на Аркадія Бабченка продовжує наполягати, що працював на контррозвідку СБУ під позивним "Герб"

Підозрюваний в організації вбивства журналіста Аркадія Бабченка – Борис Герман – і надалі залишатиметься під вартою. Апеляційний суд заслухав та відхилив скаргу адвокатів на запобіжний захід. Перед засіданням Герман озвучив свою версію подій. Розлогіше про перебіг та аргументи сторін – кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

50-річний Борис Герман, який є виконавчим директором українсько-німецького підприємства "Шмайсер", що виробляє зброю, перед засіданням в Апеляційному суді дуже активно спілкувався із журналістами – висловив свою виправлену та доповнену версію відомих подій.

Зокрема, наполягає, що таки працював на контррозвідку СБУ під позивним "Герб". І як тільки йому замовили Бабченка, немовбито одразу набрав свого куратора в СБУ – Дмитра із позивним "Дітріх". Назвати справжнє прізвище цієї людини Герман назвати не зміг – не пам'ятає. Запевнив, що жодних офіційних документів із контррозвідкою не підписував.

"Ця людина займалася торгівлею зброєю при Кучмі та при Януковичі, він очолював фірму, яка торгувала зброєю. Досить відома особистість у вузьких колах… Я його на прізвище ніколи не називав", – сказав журналістам про "Дітріха" підозрюваний.

Щодо "розстрільного списку" – заявив, що отримав його ще 21 травня. Серед 47 прізвищ не було Аркадія Бабченка, проте був син чинного глави МВС Арсена Авакова.

Захисники наполягали, що необхідно застосувати до Германа м'якший запобіжний захист – вважають підозру необґрунтованою, а затримання незаконним. Обвинувачення заперечувало, оскільки має достатньо доказів стосовно причетності обвинуваченого до тероризму, тож пом'якшення запобіжного заходу вважає ризикованим.

Як проходило засідання, що саме казали всі сторони слухання – дивіться включення.

Затримали Бориса Германа 30 травня в Києві – за кілька годин до того, як СБУ оприлюднила деталі інсценізації вбивства журналіста Аркадія Бабченка. Тоді силовики завчасно дізналися про замах на життя медійника та інсценували його смерть, щоб запобігти реальній трагедії. Для скоєння злочину Герман намагався завербувати колишнього АТОвця, запропонувавши йому $30 тис. Однак той звернувся до СБУ. Слідчі стверджують, що вбивство замовили з Росії.

"Ісусу знадобилося три дні – Бабченку вистачило одного": соцмережі продовжують активно реагувати на "воскресіння" журналіста

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Діє і до сьогодні": Слободян розповів про "незручну" угоду з РФ щодо Азовського моря
Наступний матеріал
Корупція така страшна, що люди навіть злидні та війну вважають меншим лихом – експерт
Loading...