Олена Зеркаль
Олена Зеркаль 5 канал

У МЗС розповіли про "запобіжник" використання газопроводів як зброї

Санкції – не панацея, адже країни Євросоюзу дуже обережно ставляться до їх запровадження

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль пояснила, що може стати на заваді "газовому шантажу" і чому на санкції західних партнерів через "Північний потік-2" очікувати не варто.

"Зараз говорити про те, що одні країни Європейського Союзу будуть намагатися адвокувати нашу позицію щодо запровадження санкцій по відношенню до компаній інших держав (через участь у будівництві газогону "Північний потік-2" – ред.) не варто. Варто говорити про те, що прийняття відповідного регулювання, яке унормує діяльність будь-якого газопроводу в зоні офшор, тобто в морських водах, убезпечить від неконтрольованого використання газопроводів як зброї", - заявила заступниця глави МЗС.

Також Зеркаль пояснила, чому Європа не квапиться запроваджувати відповідні санкції.

"Країни Європейського Союзу дуже обережно ставляться до питань запровадження санкцій, бо торгівельна політика – це політика балансів і пошуку балансів інтересів. І весь час – останні 70 років – світ намагався знайти баланс інтересів для того, щоб не було жодних військових дій", – уточнила вона. 

Детальніше – дивіться у відео:

Довідка. Проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що "Північний потік-2" – це політичний хабар Німеччині за лояльність до Росії.

Попередній матеріал
"Щойно був на килимі в Путіна": Зеркаль про скандальну заяву глави МВС Італії щодо Криму
Наступний матеріал
МЗС: Ситуація в Азовському морі – це штучно створене загострення
Loading...