"Північний потік-2"
"Північний потік-2" UA.News

"Північний потік-2": Зеркаль назвала чотири країни, які не підтримують Україну

Будівництво газопроводу змінить ринок газу в Європейському Союзі, і це добре розуміють його члени

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль розповіла про країни, яким вигідне будівництво та функціонування газогону "Північний потік-2".

"Є лише чотири країни, які нас не підтримують. Це всі чотири країни, які зацікавлені в тому, щоб "Північний потік-2" був побудований; які будуть отримувати безпосередній зиск від його функціонування. Це Німеччина, Англія, Нідерланди, Бельгія", – повідомила Зеркаль. 

За її словами, решті країн таке будівництво невигідне.

"Всі решта країн розуміють, що будівництво цього газопроводу, фактично, змінить ринок газу в Європейському Союзі і домінувати на цьому ринку буде Німеччина. Тому є питання щодо того, що південь і та ж саме Італія не зацікавлені у будівництві "Північного потоку-2". Їх позиція чітка і зрозуміла", - переконує заступник глави МЗС. 

Детальніше – дивіться у відео:

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що "Північний потік-2" – це політичний хабар Німеччині за лояльність до Росії.

Довідка. Проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" з Оленою Зеркаль та Юрієм Гримчаком
Наступний матеріал
Відлуння "тур-апокаліпсису": хто відповість та на яку компенсацію можуть розраховувати туристи
Loading...