В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" радник міністра закордонних справ України, стратегічний радник міжнародного фонду "Відродження" Тарас Качка прокоментував існуючі історичні суперечки між Україною та Польщею.
"У польському культурному середовищі на перший план вийшов образ поляка, можливо, XIX cстоліття – боротьби за незалежність у ситуації поділів – аристократичного, освіченого, досить скромного, в'їдливого, з гонором. Це той поляк, якого ми не бачили в 90-ті. Ще на ситуації пострадянського середовища ми бачили поляків як людей, з якими можна ностальгійно випити, поговорити про радянську окупацію. Це зміна самої манери розмови", – каже радник голови МЗС.
Він зазначає: "Очевидно, що наша несиметричність не означає, що ми маємо втягнути їх назад у старий образ "друг поляк-друг українець". Особливо це стосувалося комсомольського минулого, коли при владі перебували партноменклатурники".
Водночас, Україна так само має шукати нові підходи до комунікації з Польщею в контексті історії.
"Але нам треба зрозуміти, що ми наступні десятиліття будемо вести розмову з такою культурною Польщею. Це не питання того, що ми маємо їм піддатися і не відповідати асиметрично. Ми маємо далі наполягати на тому підході до вшанування історії, пошуку примирення в історії, який вважаємо правильним. Це треба робити фахово, досить виважено інтелектуально і настійливо. Це нова культура і нова мова, яка має йти від України до Польщі", – переконаний Тарас Качка.
Також експерт наголошує: Україна не має перетворювати все на "битву пам'ятників" – хто більше поставить, а має шукати компроміси, які влаштують обидві сторони.
Докладніше дивіться у відео:
Дивіться також фотогалерею:
У Польщі активісти знищили пам'ятник воїнам УПА – фоторепортаж









