Порошенко і українці
Порошенко і українці фото АПУ

Мірятися пролитою кров’ю наших народів ганебно – Порошенко в Польщі

На церемонію сьогодні з’їхалися близько 2 тисяч людей, було чимало українських прапорів

Будь-яке простистояння між польською та українською стороною послаблює обидві країни, особливо у часи гібридної війни на сході України. Таке переконання виголосив Президент Петро Порошенко під час виступу у Сагрині в Польщі у неділю, 8 липня, передає кореспондент "5 каналу" з місця подій. 

Як відомо, сьогодні у Польщі відбулася церемонія вшанування жертв Волинської трагедії 1943-1944 років. Глава української держави наголосив: Україна налаштована за співпрацю з Польщею, незважаючи на різне трактування історичних подій.

На церемонію з’їхалися близько 2 тисяч людей, зокрема – українці, які мешкають на Холмщині та українці з західних регіонів держави. На акції було чимало українських прапорів, хоча сама вона була недовготривалою.

Місце для зустрічі було обране невипадково, адже саме у Сагрині 74 роки тому загинули сотні українців – лише через те, що вони українці.

Як відзначив Петро Порошенко, мірятися кров’ю є недоречним, а історією мають займатися історики. Так, Президент заявив, що політики не мають права маніпулювати історичними подіями, маючи на увазі операцію "Вісла".

Він же додав: Україна і надалі наполягатиме на політиці примирення.

"Сьогодні ми тут, щоб нашою спільною молитвою вшанувати пам'ять сотень дітей, жінок, чоловіків, людей старшого віку, які загинули тільки за те, що вони називали себе українцями; за те, що вони ходили до іншої церкви…Мірятися пролитою кров'ю наших народів і здобувати на трагедії політичні дивіденди – це ганебно і неприйнятно. Це шлях в нікуди. На мою думку, це зрада памяті про невинні жертви нашої спільної трагедії", - наголосив Глава держави.

Він також зазначив: "Події між українцями і поляками часів Другої світової війни вимагають ретельних історичних досліджень спільно українських і польських науковців. Наші народи заслуговують на правду. Але ми не дамо політизувати ці сторінки нашої історії". 

За різними підрахунками істориків, лише в Сагрині було вбито від 800 до 1200 українців під час подій 74-річної давнини. 

Повний виступ Петра Порошенка на церемонії в Польщі - далі у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Чорний список" та історична правда: Як проходила зістріч Порошенка і Дуди у Харкові – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Анджей Дуда
/
Анджей Дуда
/
/

Попередній матеріал
Вшанування пам'яті українців, вбитих польськими "селянськими батальйонами" 1944-го року – відео
Наступний матеріал
Вшанування пам’яті жертв польсько-українського конфлікту 1943-1944 рр. – відео
Loading...