Польща
Польща flickr.com

Розенко розповів, чи вдалося знизити градус напруження між Україною та Польщею

В Україні немає антипольських настроїв, а ті сили, "які розкручують антиукраїнську істерію в Польщі, вони грають на руку Путіна"

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

На запитання ведучого, наскільки зараз зняли градус протистояння в сучасній політиці між Україною та Польщею у трактуванні історії ХХ століття, Розенко сказав: "Очевидно, що зараз це зробити неможливо. Ви і самі розумієте, наскільки в нас різні позиції на сторінки спільної історії. Самі розумієте, що на цьому намагаються спекулювати, і це не українська сторона. Що нам справді вдалося досягнути за останні півроку. Президент України і Польщі зустрілися в Харкові, була визначена група на чолі з віце-прем'єрами України і Польщі, нам все-таки вдалося знизити градус емоцій в україно-польських відносинах. І ми намагаємося все більше вийти на контакти і працювати на рівні міністерств, на рівні двох віце-прем'єрів і забрати політику, політиканство і десь відвертий піар на україно-польських стосунках зі ЗМІ".

Крім того, Розенко розповів і про конкретні кроки на зближення між Україною і Польщею: "Плюс ми вже маємо абсолютно конкретні результати, як теж подають позитивні сигнали. Нам вдалося переконати польську сторону і було знято неаргументовану заборону в'їзду секретарю з питань ветеранів Cвятославу Шереметі. І другий момент - нам вдалося взяти участь у роботах в Грушовичах і ми побачили той результат, який і Польська сторона, може, частково й не готова була побачити. Ми пересвідчились в Грушовичах, що прямо під самим пам'ятником були знайдені останки. І ми зараз продовжуємо переговори на тему (відновлення пам'ятника в Грушовичах – Ред.)".

Розенко також нагадав, що тими силами, які руйнували українські пам'ятники в Польщі керували з Росії, аби внести розбрат у систему безпеки Європи. Розенко також наголосив, що в Україні немає антипольських настроїв. "Ми будемо робити все, щоб наші відносини нормалізувалися. І ті люди, і ті структури, які сьогодні протистоять тому, які розкручують антиукраїнську істерію в Польщі, вони грають на руку тільки одній стороні – путінсько-сталінському режиму в Росії".

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Чорний список" та історична правда: Як проходила зістріч Порошенка і Дуди у Харкові – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Анджей Дуда
/
/
/

Попередній матеріал
ДТП у Румунії: перекинувся автобус із українцями, постраждали діти – відео
Наступний матеріал
Нові критерії нарахування субсидій: Розенко розповів про систему, і чи змінюватимуть її ще

Польща проти "перезавантаження" відносин з Росією – Дуда

Молодіжна міграція і "Північний потік-2": Сироїд розповіла, про що йшлося на Парламентській асамблеї Україна-Польща

Вступ до ВНЗ–2018: нововведення для абітурієнтів

Можливе повернення Росії до ПАРЄ: Ар'єв прокоментував рішення

Адвокат розповів про стан здоров’я Сенцова на 47-ий день голодування

Денісова: Україна готова передати РФ 23 росіянина в обмін на 23 українських політв'язня