Субсидії
Субсидії torange.biz

Нові критерії нарахування субсидій: Розенко розповів про систему, і чи змінюватимуть її ще

Нова система субсидій працюватиме найближчі місяць-два в тестовому режимі

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

"Я надзвичайно болісно відреагував на останні зміни. Я голосував проти на засіданні уряду, бо вважав, що там є дуже серйозні помилки, які можуть дискредитувати програму субсидій... Насправді благородна ідея, щоб зрозуміти, хто зловживає субсидіями, а хто ні. Тобто ідея благородна, але певні критерії є досить суб'єктивними. Одна з таких ідей – це така, що якщо людина має автівку "віком" до п’яти років, то така людина вже не має права на субсидію", – сказав Розенко.

Читайте також: Нові правила: хто втратить субсидії в Україні

На запитання ведучого, чи будуть ці критерії переглядатися, Розенко сказав: "Я уважно стежу за ситуацією в Україні. Я був тільки за останні два тижні в п'яти областях і говорив з людьми та з управліннями соцзахисту. Я сподіваюся, що Мінсоцполітики прислухається до навіть не моєї думки, а до думки знизу. Так. Зміни назріли, зміни треба вносити і це треба зробити негайно. Система субсидій потребує корегування і змін, щоб ще до початку опалювального сезону зняти оцей весь негатив і ввійти спокійно в опалювальний сезон".

Розенко також роз'яснив: "Ми зараз місяць-два подивимося, як працюватиме нова система субсидій і внесемо необхідні зміни. І я переконаний, що треба вносити зміни бо надзвичайно багато питань, Найбільше це стосується тих людей, які юридично прописані в житлі, а фактично не проживають. І рахування їхніх доходів, на мій погляд, це не зовсім коректна позиція. І ще критерій, що власник 6-річного Bentley чи Jaguar має право на субсидію, а власник 5-річної "Таврії" – не має права на субсидію. Тобто такі речі можна "причесати" і справді спробувати встановити об'єктивний критерій, щоб не проганяти всіх 7 мільйонів субсидіантів знов через управління соцзахисту, створити черги і колосальні нервування. Треба  пробувати це все зробити в більш автоматичному режимі, використовуючи бази даних податкової служби, Держприкордонслужби тощо".

Як повідомляв 5.UA, у травні 2018 року уряд вніс зміни в правила надання субсидій українцям. Сталося це на тлі занепокоєння, яке виникло за наявності автомобілів і квартир площею понад 120 кв. м у жителів. Тепер в Україні на субсидію не зможуть претендувати сім'ї, які проживають у квартирах площею понад 120 кв. м або будинках площею понад 200 кв. м. Виняток становлять багатодітні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. Також право на отримання субсидії втратять власники автомобілів, випущених після 2013 р., незалежно від того, чи авто було куплено в кредит, подарованио або передано в спадщину.

Попередній матеріал
Розенко розповів, чи вдалося знизити градус напруження між Україною та Польщею
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": релігієзнавець та колишній бранець "ДНР" Ігор Козловський в ефірі "5 каналу"

Розенко прокоментував те, що у Польщі змінили закон про ІНП, але лишили скандальну "українську" поправку

"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Павлом Розенком – завершено

В уряді розвінчали найпоширеніші міфи відносно субсидій

Розенко: Немає жодних українсько-польських питань, що не можна було б владнати діалогом

У Брюсселі завершився ключовий саміт Європейської Ради: підбиваємо підсумки

Розенко розповів, чи вдалося знизити градус напруження між Україною та Польщею