У Брюсселі завершився ключовий саміт Європейської Ради: підбиваємо підсумки

Лідери держав і урядів країн ЄС ухвалили низку рішень щодо міграційної кризи, говорили про Brexit і продовжили на півроку економічні санкції проти Російської Федерації

Міграційна криза – одна з головних тем саміту європейських лідерів у Брюсселі. Підсумки домовленостей оприлюднив голова Європейської ради Дональд Туск. Він наголосив, угода на саміті – це найлегша частина завдання. Найважча – попереду. Це імплементація угод у кожній окремій країні ЄС. Позаяк ключовий пункт угоди передбачає, що держави ЄС будуть добровільно приймати до себе мігрантів. Обов'язкового розподілу не буде.

"Щодо тексту нашого компромісу, лідери держав ухвалили три пропозиції. Це – платформи для висадки за межами Європи, бюджетний механізм у майбутній фінансовій перспективі для подолання нелегальної міграції і збільшення підтримки ЄС береговій охороні Лівії. Ще одна частина компромісу – франко-італійська пропозиція контрольно-пропускних центрів на території ЄС, в тих країнах, які захочуть їх збудувати", – пояснив Туск.

Дональд Туск

Учасники саміту загалом задоволені досягнутими угодами. Хоча, як і Дональд Туск, визнають – успіх залежатиме від їх реалізації. Суперечки між лідерами почалися вже за кілька годин після завершення саміту, під час фінальної прес-конференції. Так, прем'єр-міністр Італії заперечив заяву французького президента Макрона про те, що центри для біженців мають бути розташовані лише у прикордонних країнах, куди найперше прибувають мігранти. Наприклад, в Італії, а не у Франції. "Макрон втомився", – заявив Джузеппе Конте.

Джузеппе Конте

Глава італійського уряду також зазначив, що угода не передбачає повернення до Італії тих біженців, які раніше виїхали звідти в Німеччину. А це важливий пункт для стабільності німецького уряду. Попри ці нюанси, канцлер ФРН Ангела Меркель вважає, що міграційна угода – крок до спільної європейської політики у цьому напрямку.

"Хочу підсумувати, що ми досягли певного результату. І це важливий крок у правильному напрямку. Певна річ, ми ще не наприкінці цього шляху. Але ви уявляєте собі, що його перспективи дуже різні серед різних держав-членів ЄС", – заявила вона.

Ангела Меркель

Під час першого дня саміту лідери Євросоюзу також продовжили на півроку економічні санкції проти Росії. Це стосується обмеження ЄС на ведення бізнесу з російськими банківським, фінансовим та енергетичним секторами до кінця січня 2019 року. Підтвердили також свою повну підтримку резолюції Радбезу ООН №21-66 щодо збиття рейсу MH17. Вона закликає Російську Федерацію прийняти відповідальність, а також цілковито сприяти всім намаганням встановити правду, справедливість та провину в авіакатастрофі. У резолюції від липня 2014 року Радбез ООН вимагав, щоб причетних до падіння літака притягнули до відповідальності – і всі держави співпрацювали заради цієї мети.

Нонна Стефанова, Ірина Родіна, "5 канал"

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брязкіт зброї та поєдинки лицарів: на Сумщині стартував фестиваль історичної реконструкції
Наступний матеріал
Розенко розповів, кому насамперед планують підвищувати пенсію

Чого Україні чекати від Путіна після завершення ЧС-2018 – Тука

28 країн-членів ЄС закликали Росію визнати відповідальність за збиття MH17

На півроку: ЄС продовжить економічні санкції проти Росії

Вступ до НАТО і ЄС: Президент заявив, що найближчим часом подасть зміни до Конституції – подробиці

Польща проти "перезавантаження" відносин з Росією – Дуда

Українська делегація повернула запрошення на прийом до генсека Ради Європи