Мігранти в ЄС
Мігранти в ЄС Depositphotos

Після 10 годин переговорів: лідери Євросоюзу домовилися в питанні мігрантів

Ангела Меркель переконана – питання міграції може стати визначальним моментом для ЄС

Після 10-годинних переговорів лідерам Європейського Союзу таки вдалося досягти згоди в питанні мігрантів. Нові міграційні центри створюватимуть у тих країнах Євросоюзу, які на це погодяться. Там біженців перевірятимуть, а вже звідти – розподілятимуть між державами, які приймуть їх добровільно. Такий табір мають намір організувати і в одній з країн Північної Африки.

Крім того, ЄС вирішив створити так звані "платформи для висадки на берег". Туди доставлятимуть мігрантів, врятованих у Середземному морі. Спільна угода також передбачає обмеження руху біженців між країнами ЄС. Лідери домовилися запобігати вторинній міграції – коли шукачі притулку, зареєстровані в одній країні, їдуть до іншої.

Рішення саміту глав держав Європейського Союзу, який 28-29 червня проходить у Брюсселі, передбачає і зміцнення зовнішніх кордонів Євросоюзу шляхом посилення прикордонної служби. Канцлер Німеччини Ангела Меркель переконана – питання міграції може стати визначальним моментом для ЄС.

"Врешті-решт, після напруженої дискусії на найскладнішу для ЄС тему міграції, ми погодили спільний документ. Це добрий знак. Ми виробили п'ять керівних принципів. Ще двох – не вистачає для повноцінної системи. Та я налаштована оптимістично. Ми продовжимо працювати. Хоча для того, щоб збудувати мости між різними думками, потрібно багато чого зробити", – зазначила вона.

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/

Попередній матеріал
"Майже як справжній": Путіна на знімку "дотягли" до радника Трампа
Наступний матеріал
На Донеччині біля меморіалу "Скорботний янгол" з'явився незвичний герб України
Loading...