joinfo.ua

Денісова: Україна готова передати РФ 23 росіянина в обмін на 23 українських політв'язня

Україна готова забрати своїх громадян по процедурі екстрадиції

Україна готова передати 23 росіянина в обмін на 23 українських політв'язня, які незаконно утримуються в російських в'язницях. Про це заявила на прес-конференції у Москві Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, пише УНІАН.

"Україна висловлює глибоке розчарування та занепокоєння тим, що гуманітарна місія омбудсменів, які мали відвідати громадян в Україні та РФ, була заполітизована та заблокована саме Росією", – сказала вона.

"Ми готові забрати утримуваних громадян за процедурою екстрадиції. В екстрадиції нам відмовляє РФ. Ми прагнемо забрати їх через політичні домовленості. Ми готові передати РФ 23 росіянина, засуджених в Україні за підготовку терактів, шпигунство, бойові дії, в обмін на 23 українця з російських тюрем", – додала Денісова.

Додамо, раніше Денісова заявила, що Російська Федерація приховує справжній стан здоров'я незаконно утримуваних громадян України.

Як повідомляв 5.UA, вчора, 28 червня 2018 року, Уповноважену вкотре не пустили до колонії Білий Ведмідь, на Уралі, де і перебуває український режисер. Втім, заяву до керівництва колонії черговий прийняв. Кортеж її російської колеги проїхав на територію колонії повз Денісову. Тетяна Москалькова її проігрорувала. Після візиту заявила, що стан здоров'я Сенцова загалом задовільний. Однак російська сторона висловила занепокоєння щодо ситуації довкола українця, оскільки він не припиняє голодування. Посольство України у Російській Федерації, зі свого боку, спрямувало ноту МЗС Росії щодо негайного допуску українського омбудсмена до Сенцова.

Нагадаємо, 14-го травня незаконно заґратований режисер оголосив безстрокове голодування, з вимогою звільнити всіх українських бранців Кремля.

Дивіться також фотогалерею за темою:

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Денісова у відповідь Москальковій: "Дивно, якби український Омбудсмен була громадянкою РФ"
Наступний матеріал
Сенсаційні занурення: на дніпровському дні біля Херсона знайшли стародавні кораблі

"Настав час": Порошенко закликав світ до рішучих дій, для звільнення українських бранців Кремля

"Росія продовжує політичні ігрища": посольство України направило ноту МЗС РФ щодо негайного допуску Денісової до Сенцова

"Дивна ситуація": Денісова чекає на дозвіл для зустрічі з Сущенком

Справжній стан здоров'я Сенцова приховують – Денісова

Денісова розповіла, що представник Червоного Хреста ігнорує її листи

Постпред: "Адвокати" Росії намагаються зірвати дебати щодо політв'язнів Кремля у ПАРЄ