Денісова у відповідь Москальковій: "Дивно, якби український Омбудсмен була громадянкою РФ"

Москалькова вчора теж відмовила Денісовій у допуску до Сенцова на підставі того, що український омбудсмен не є громадянкою РФ

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова сьогодні, 29 червня, під час прес-конференції у Москві.

"Вчора уповноважена з прав людини РФ Москалькова теж мені відмовила (у допуску до Сенцова — Ред.) на підставі того, що я не є громадянкою РФ. Було б дивно, аби український омбудсмен була громадянкою Росії. Я українська кримчанка, так само як і Олег Сенцов – український кримчанин. РФ намагається нав'язати йому силоміць російське громадянство як покарання. Дивний підхід, громадянство має бути привілеєм, а не покаранням", – додала Денісова.

Омбудсмен також наголосила, що документально Російська Федерація визнала Сенцова саме українським громадянином, про що свідчить довідка з пенітенціарної установи.

"У мене в руках є довідка, в якій написано, що "до Лабитнангі, колонії №8, доставили громадянина України Сенцова Олега Геннадійовича" та "в особистій справі паспорт, який видано в Україні". І тому жодного документа, який би підтверджував, що Сенцов Олег є громадянином РФ, на сьогоднішній день немає", – наголосила український омбудсмен.

Як повідомляв 5.UA, вчора, 28 червня 2018 року, Уповноважену вкотре не пустили до колонії Білий Ведмідь, на Уралі, де і перебуває український режисер. Втім, заяву до керівництва колонії черговий прийняв. Кортеж її російської колеги проїхав на територію колонії повз Денісову. Тетяна Москалькова її проігрорувала. Після візиту заявила, що стан здоров'я Сенцова загалом задовільний. Однак російська сторона висловила занепокоєння щодо ситуації довкола українця, оскільки він не припиняє голодування. Посольство України у Російській федерації, зі свого боку, спрямувало ноту МЗС Росії щодо негайного допуску українського омбудсмена до Сенцова.

Нагадаємо, 14-го травня незаконно заґратований режисер оголосив безстрокове голодування, з вимогою звільнити всіх українських бранців Кремля.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Криваві" постери до ЧС-2018, за які у Facebook забанили українського художника – ФОТО

'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/

Попередній матеріал
Злива в Чернівцях: десятки вулиць під водою, місто без електрики – відео
Наступний матеріал
Денісова: Україна готова передати РФ 23 росіянина в обмін на 23 українських політв'язня

Адвокат розповів про стан здоров’я Сенцова на 47-ий день голодування

Денісова знову їде у колонію до Олега Сенцова

Без жодних пояснень: Денісовій знову відмовили в зустрічі – тепер із Сущенком

"Дивна ситуація": Денісова чекає на дозвіл для зустрічі з Сущенком

Справжній стан здоров'я Сенцова приховують – Денісова

Денісова розповіла, що представник Червоного Хреста ігнорує її листи