Денісова: Не існує жодного документа, який би підтверджував, що Сенцов – громадянин РФ

Денісова показала журналістам довідку з колонії в Лабитнангі, де засвідчено, що Сенцов – громадянин України

"Я вам можу дати таку довідку. У цій довідці безпосередньо написано, що канцелярії в цій тюрмі в Лабитнангі, вона прийняла громадянина України за цим паспортом", –  про таке заявила на прес-конференції у Москві Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова.

"РФ безумовно визнає, що Сенцов є громадянином України. У мене в руках є така довідка, де написано, що в Лабитнангі до колонії №8 доправили саме громадянина Республіки Україна Сенцова Олега Геннадійовича. І, цитую, в особистій справі – паспорт, що виданий в Україні. Є номер і дата. І тому жодного документа, який би підтверджував, що Сенцов є громадянином РФ, на сьогодні немає. Нам ніхто не міг надати ні копію цього паспорта, що він російський громадянин, ні номера. Взагалі цього документа не існує. І тому Олег Сенцов – громадянин України", – сказала Денісова. 

На запитання журналіста, що російські чиновники суперечать одне одному, бо іноді кажуть, що Сенцов росіянин, іноді, що українець, Денісова сказала: "Думаю, це запитання до них. У них, може, плюралізм в окремо взятій голові. Вони і вчора говорили, що Олег Сенцов саме громадянин РФ, а я, якщо не є громадянкої РФ, то не можу потрапити до громадянина іншої держави. Хоча це порушення і міжнародних конвенцій, і власне законодавства РФ, згідно з яким я можу потрапити до будь-кого, в тому числі до Олега Сенцова".

Як повідомляв 5.UA, вчора, 28 червня 2018 року, Уповноважену вкотре не пустили до колонії Білий Ведмідь, на Уралі, де і перебуває український режисер. Втім, заяву до керівництва колонії черговий прийняв. Кортеж її російської колеги проїхав на територію колонії повз Денісову. Тетяна Москалькова її проігрорувала. Після візиту заявила, що стан здоров'я Сенцова загалом задовільний. Однак російська сторона висловила занепокоєння щодо ситуації довкола українця, оскільки він не припиняє голодування. Посольство України у Російській федерації, зі свого боку, спрямувало ноту МЗС Росії щодо негайного допуску українського омбудсмена до Сенцова.

Нагадаємо, 14-го травня незаконно заґратований режисер оголосив безстрокове голодування, з вимогою звільнити всіх українських бранців Кремля.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Криваві" постери до ЧС-2018, за які у Facebook забанили українського художника – ФОТО

'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/

Попередній матеріал
Майже другу добу: сотні українських туристів не можуть вилетіти з Тунісу
Наступний матеріал
Закриті аеропорти та евакуація населення: на Балі почалося виверження вулкана

Денісова знову їде у колонію до Олега Сенцова

Справжній стан здоров'я Сенцова приховують – Денісова

Денісова розповіла, що представник Червоного Хреста ігнорує її листи

У нього відмовляють рецептори: Денісова вимагає терміново надати їй доступ до Сенцова

"Є два варіанти": якого результату добивається Денісова щодо Сенцова

Геращенко однозначно відреагувала на "пропозиції Пескова" щодо звільнення бранців