Валерія Лутковська

"Є два варіанти": якого результату добивається Денісова щодо Сенцова

Треба розуміти, що нам потрібен Олег Сенцов живий – це головна мета, каже колишня омбудсмвумен

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" уповноважений Верховної Ради України з прав людини (2012-2018), програмний директор Українського інституту з прав людини Валерія Лутковська пояснила, чого чекає Україна від Росії у справі Сенцова.

"Ситуація з Олегом Сенцовим дуже складна. І в цьому випадку головне – результат. Результатом має стати покращення стану. Це або надання додаткової медичної допомоги, або, в найкращому разі – це звільнення через процедуру помилування", – розповіла Лутковська. 

Вона також додала: "Зараз мені важко оцінити, як такий крок, як просто поява омбудсмена під стінами колонії може привести до позитивного результату по відношенню до людини. У подальшому справді потрібно працювати з російським омбудсменом, і обов’язково вимагати такого візиту, але при цьому слід розуміти, що нам потрібен Олег Сенцов живий. Крім того, нам треба взагалі-то побачити на території України не тільки Олега Сенцова, а й всіх решту. Відповідно, маємо продумувати довгострокову стратегію, в який спосіб провести перемовини, щоб усі 64 українці опинилися на підконтрольній території".

Як відомо, нині українця Олега Сенцова утримують у колонії суворого режиму в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ, більш відомій як "Білий ведмідь". Ще 14 травня він оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, яких незаконно ув'язнили в РФ. До нього і досі не пускають українського омбудсмена Людмилу Денісову. Тож про стан українця нічого не відомо. При цьому, прес-секретар Путіна 21 червня заявив, що в Кремлі не знають, чи живий Сенцов.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

#FreeSentsov: Видовищна акція просто на Times Square у Нью-Йорку – ФОТО

акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/

Попередній матеріал
"Створюємо сурогатні валюти": нардеп про небезпеку закону "Про валюту"
Наступний матеріал
Лірик, зафрахтований у політику: Україна попрощалася з Іваном Драчем