"У когось футбол на полі, а тут футбол долями людей": Денісова озвучила свої найперші кроки щодо звільнення політв'язнів

Денісова найближчим часом звернеться до ЄС, ООН і ОБСЄ через недопуск її до політв'язнів

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє про наміри найближчим часом поінформувати про свій недопуск до утримуваних у РФ із політичних причин громадян України комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович. Про таке Денісова заявила на брифінгу в п'ятницю в Москві.

"Я поінформую послів країн нормандського формату, Європейського Союзу та США про порушення: міжнародних конвенцій, мого мандата як омбудсмена, домовленостей президентів. Найближчим часом я відвідаю Страсбург, щоб поінформувати комісара Ради Європи з прав людини про недопуск до всіх українських заручників. Я закликаю її відвідати українців у тюрмах РФ. Також я донесу цю інформацію до відповідних місії ООН і ОБСЄ", – сказала Денісова.

Омбудсмен також сказала: ""Ми готові передати РФ 23 росіян, засуджених в Україні за підготовку терактів, шпигунство, бойові дії - в обмін на 23 українців із російських в'язниць". 

Денісова також додала: "Від Росії ми очікуємо відповіді на пропозицію розблокувати процес звільнення заручників і політв'язнів дуже швидко. Була б на це політична воля... Я думаю, що кожен з нас можу тиснути і крапля кожного з нас може бути останньою, щоб все ж таки вирішити питання. Але це перш за все міжнародна спільнота. Ці дії, які зараз відбуваються і продовження санкцій проти РФ – це тиск кожного дня і хвилину на Президента Путіна, щоб все-таки зробити це і звільнити політв’язнів".

Вона також зауважила: "Я особисто з Путіним не розмовляла. Я думаю, що всі, хто може порозмовляти, в тому числі і представники інших держав, вони розмовляли. Але відбувається сьогодні у когось футбол на полі, а у нас футбол долями людей. І я дуже прошу вас всіх приєднатися до тиску (на РФ – Ред.). Завдяки нашій спільній роботі все ж таки відбулося те, що наші політв'язні повернулися додому і ми їх чекаємо. А я ще повернуся".

Як повідомляв 5.UA, вчора, 28 червня 2018 року, Уповноважену вкотре не пустили до колонії Білий Ведмідь, на Уралі, де і перебуває український режисер. Втім, заяву до керівництва колонії черговий прийняв. Кортеж її російської колеги проїхав на територію колонії повз Денісову. Тетяна Москалькова її проігрорувала. Після візиту заявила, що стан здоров'я Сенцова загалом задовільний. Однак російська сторона висловила занепокоєння щодо ситуації довкола українця, оскільки він не припиняє голодування. Посольство України в Російській Федерації, зі свого боку, спрямувало ноту МЗС Росії щодо негайного допуску українського омбудсмена до Сенцова.

Нагадаємо, 14-го травня незаконно заґратований режисер оголосив безстрокове голодування, з вимогою звільнити всіх українських бранців Кремля.

Дивіться також фотогалерею за темою:

#FreeSentsov: Видовищна акція просто на Times Square у Нью-Йорку – ФОТО

акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/

Попередній матеріал
Денісова висловила припущення, чому їй не дають побачитися з Олегом Сенцовим
Наступний матеріал
Злива в Чернівцях: десятки вулиць під водою, місто без електрики – відео

Денісова знову їде у колонію до Олега Сенцова

Справжній стан здоров'я Сенцова приховують – Денісова

Денісова розповіла, що представник Червоного Хреста ігнорує її листи

У нього відмовляють рецептори: Денісова вимагає терміново надати їй доступ до Сенцова

"Є два варіанти": якого результату добивається Денісова щодо Сенцова

Геращенко однозначно відреагувала на "пропозиції Пескова" щодо звільнення бранців