Скріншот відео

Рішуча підтримка і жодного натяку на втому від України: підсумки другого дня саміту НАТО – головні заяви

На думку українського президента, це найкраща відповідь російській агресії та пропаганді

Безпека та реформи в Україні, протистояння російській агресії та партнерство з Північноатлантичним альянсом – ці теми стали чи не одними з ключових другого дня саміту НАТО. На спеціальному засіданні у Брюсселі був присутній і український президент. На полях саміту Петро Порошенко мав низку зустрічей, зокрема, з американським президентом Дональдом Трампом, канцлером Німеччини Ангелою Меркель та іншими. Про що говорила та домовлялася українська делегація у Брюсселі, дізнавався Михайло Прудник.

Лідери НАТО вітають реформи в Україні і закликають зберегти такий самий темп. Генеральний секретар Альянсу переконаний: саме такі кроки наближають Україну до НАТО, а в довгостроковій перспективі зроблять Україну членом Альянсу. Водночас у Брюсселі визнають: Росія залишається агресором і становить небезпеку як для України, так і для НАТО.

"НАТО твердо підтримує суверенітет України та її територіальну цілісність. Ми засуджуємо незаконну анексію Криму Росією. Ситуація на сході України залишається серйозною. Щодня там порушують режим припинення вогню та права людини. Мінські домовленості залишаються шляхом до миру. Росія несе особливу відповідальність. Вона має вивести своїх військових з України та припинити підтримку бойовиків на сході", – заявив Столтенберг.

Київ натомість обіцяє й далі модернізувати Збройні сили України до стандартів НАТО. На думку українського президента, це найкраща відповідь російській агресії та пропаганді. А євроатлантичні прагнення Петро Порошенко обіцяє зафіксувати в Конституції, щоб цей курс став невідворотнім. А прагнення вступити до Альянсу – це не чиясь забаганка, а саме рішення суверенної держави.

"Я хочу зафіксувати стратегічний курс України до НАТО в Конституції. Ця зустріч символічна, адже 10 років тому ми почули про перспективи України та Грузії на Бухарестському саміті. Ми не питаємо ні в кого дозволу, чи ми маємо право стати членом НАТО, чи ні. Це рішення лише суверенного українського народу", – наголосив Порошенко.

Україна сподівалася на саміті отримати програму партнерства розширених можливостей. Однак будь-які двосторонні рішення нині блокує Угорщина. Але і без неї Україна зможе долучатися до різних програм співпраці з НАТО, розповідають в українській делегації

"Що стосується програми розширених можливостей, то це є одна із взаємодій, зокрема, військова взаємодія з НАТО, ми продовжуємо цю розмову. Вона не є замінником ані ПДЧ, вона не є замінником, очевидно, членства. Тому розчаровуватися не варто", – запевнила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Для України на саміті Альянсу важливо було почути підтримку партнерів. І вона пролунала публічно.

"Президент Обама допустив окупацію Криму. Це сталося за його адміністрації. Вони збудували міст і порт. Це все дозволив він. Чи допустив би це Дональд Трамп? Ні. Що станеться тепер – я сказати не можу. Але становищем Криму я незадоволений", – заявив президент США Дональд Трамп.

"Звісно, ми говорили про зустріч Дональда Трампа і Путіна. Я вкотре висловила своє бачення щодо ситуації в Україні та Мінських угод. Із цього питання в нас зі США – спільний підхід, ми тісно співпрацюємо. І звісно, ми засуджуємо анексію Криму", – наголосила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Петро Порошенко за підсумками зустрічей зазначає: у своїй боротьбі з Росією Україна не залишилася наодинці.

"Рівень підтримки України дуже високий, ми маємо єдність Євросоюзу, єдність країн-членів НАТО. І на сьогодні немає жодної втоми, яку так хотіли побачити росіяни і 5-а колона. Ми їм цієї радості не надали", – додав Порошенко.

Хоча саміт НАТО не став доленосним для України. Рішучу підтримку висловили практично всі члени альянсу. І наголосили: двері НАТО залишаються відкритими. Далі вибір – за Україною. Наскільки швидко вона зробить необхідні реформи.

З Брюсселя, Михайло Прудник, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
"Перемир'я" на словах: знімальна група "5 каналу" зафіксувала ворожий обстріл захисників Талаківки
Наступний матеріал
Відновлювальні роботи на фоні обстрілів п'яних окупантів: бійці ООС розповіли про нинішню ситуацію в звільненому Золотому-4
Loading...
Підсумки першого дня саміту НАТО: підтримка України та через що ледь не пересварилися лідери

Підсумки першого дня саміту НАТО: підтримка України та через що ледь не пересварилися лідери

Підсумки саміту Україна-ЄС: прес-конференція Порошенка, Туска та Юнкера – відео

Підсумки саміту Україна-ЄС: прес-конференція Порошенка, Туска та Юнкера – відео

Підсумки саміту НАТО: спілкування з представниками ЗМІ Петра Порошенка – відео

Підсумки саміту НАТО: спілкування з представниками ЗМІ Петра Порошенка – відео

Стало відомо, про що говорив Порошенко з Макроном

Стало відомо, про що говорив Порошенко з Макроном

Трамп скасував з десяток зустрічей на саміті НАТО

Трамп скасував з десяток зустрічей на саміті НАТО

Порошенко озвучив Столтенбергу рік, коли Україна має досягти стандартів НАТО

Порошенко озвучив Столтенбергу рік, коли Україна має досягти стандартів НАТО