Велосипедом на роботу. Взимку. Київські велосипедисти приєдналися до міжнародного зимового флешмобу. Мета акції – показати, що пересуватися на двоколісних можна за будь-яких погодних умов і, головне, що таких людей у столиці вже чимало. Детальніше розповість Анна Брикова.
Тарас живе в Києві вже три роки. Увесь час пересувається містом на велосипеді. Каже, так швидше і зручніше.
"Мені на роботу три кілометри. І я добираюсь за 10-12 хвилин, залежно від трафіка. А якщо громадським транспортом їхати – це від 19 хвилин і вище", – рахує велосипедист.
Погодні умови для нього – не перешкода. Треба лише знати прогноз, щоб вдягнутися відповідно до температури.
"Коли були снігопади в Києві, мені як пішоходу по тротуарах пересуватися було складно. А як велосипедисту – по дорогах, оскільки вони чистяться в нас частіше, ніж на тротуарах. На тротуарах на вас ще й бурульки можуть впасти", – зазначає Тарас.
У Тараса чимало однодумців. Близько 8-ї години ранку він і кілька десятків затятих велосипедистів із різних точок міста вирушили на столичний Майдан Незалежності. Всі вони беруть участь у зимовій акції "Велосипедом на роботу".
Звичайні "залізні коні", гірські, професійні, електричні, одноколісні та навіть з кошиками і дитячими сидіннями. Олексій долучається до акції разом зі своїм дворічним сином.
"Це може мати вигляд, що це не дуже зручно ззовні, але мені і для нього (сина – 5.UA) так само немає іншого такого настільки приємного і зручного транспортного засобу", – ділиться учасник акції.
Серед велосипедистів – Антон на уніциклі. Цей одноколісний велосипед – не часто можна побачити на наших дорогах. Щоправда, їздити на ньому на роботу не надто зручно, зізнається Антон.
"Я живу далеко від роботи, тому на метро легше їхати. А це акція, я хочу підтримати. І на роботу я поїду, всім покажу теж!" – наголошує Антон.
На двоколісному рожевому ровері з однорогом їздить Анна. Каже, за велокермом з п'яти років і не має наміру зупинятися.
"Це мій друг, це мій напарник, найкращий чоловік у моєму житті, хоч і рожевий", – ділиться велосипедистка.
Рік тому Київська міська рада ухвалила велоконцепцію міста. Відповідно до неї, до 2025 року обіцяють створити комфортну інфраструктуру для двоколісних учасників дорожнього руху. А щоб пришвидшити цей процес, велосипедисти демонструють, що їх у місті вже чимало.
"За попередній рік, 2018-й, кількість велосипедистів у Києві зросла на 40%. Проте умови для пересування велосипедом не поспівають за велосипедистами", – зауважує координатор акції Марія Шиненко.
Вже три роки велолюбителі пересуваються створеним для них шляхом з Троєщини до Європейської площі. У планах міської влади відкрити ще сім веломаршрутів.
Анна Брикова, Сергій Новіков, "5 канал"