Одеса, флешмоб проти булінгу

Повітряний змій та щирі розповіді про цькування: в Одесі провели акцію "Стоп булінг"

Перед початком нового навчального року в Одесі провели акцію "Стоп булінг". Представники Мін'юсту завітали до дитячих таборів, щоб розповісти – як поводитись у разі знущань однолітків і запропонували поділитися своїми історіями

Підлітки передають повітряного змія один одному та називають свої права. Таким флешмобом висловлюють свій протест булінгу. Дехто з учасників зважується розповісти, як воно – бути жертвою цькування.

Одеса, флешмоб проти булінгу

"Я сама у молодших класах стикалась із булінгом, але зараз стала сильнішою і можу постояти за себе. Чому це сталося? Через зовнішні недоліки, характерні недоліки, можливо людям не подобається в мені щось", – каже учасниця акції Соня Осадчук.

Одеса, флешмоб проти булінгу

Кому пощастило уникнути цькування – чули скарги від знайомих, як в їдальні у дітей забирають обіди, з них глузують та змушують бігти по щось до магазину.

Виявилося, що такі ситуації непоодинокі. Проте говорити зважуються не всі. Лише минулого року в Україні зафіксували 109 тисяч випадків булінгу. Це офіційна статистика від Міністерства освіти. Та за підрахунками UNICEF, ця цифра у рази більша. Згідно досліджень дитячого фонду ООН, дві третини неповнолітніх українців стикались з цькуванням лише протягом останніх трьох місяців.

Одеса, флешмоб проти булінгу

Психологи дослідили: найбільш вразливі до булінгу підлітки із низькою самооцінкою.

"Дуже часто буває, що дитина має до себе якісь претензії або ж немає захисників в обличчі батьків, відчуває себе вигнанцем, має занижену самооцінку. Тоді ця дитина знаходить підтвердження своїм враженням в оточенні. І тут завжди є потреба підключити психолога, психотерапевта, але ідеально – мати психологічні групи у школі", – каже дитячий психотерапевт Світлана Григор'єва.

Школи –  місце, де найчастіше фіксують випадки булінгу. Саме тому акцію проводять перед початком нового навчального року. Головна мета, кажуть організатори, – розповісти дітям, як протидіяти знущанням. І новий навчальний рік на Одещині розпочнуть з виховних бесід – як з учнями, так й з викладачами.

Одеса, флешмоб проти булінгу

Державний експерт директорату з прав людини Міністерства юстиції України Дмитро Кузін розповідає: за даними ВОЗ, Україна займає 9-те місце серед 42 країн, де проводились опитування щодо булінгу серед 15-річних дітей.

"Якщо ти відчуваєш, що тебе утискають, застосовують цькування, потрібно звертатися до вчителів, батьків, щоб припиняти такі дії. І, по-друге, щоб винуватці понесли відповідальність", – каже Кузін.

Одеса, флешмоб проти булінгу

Попередження від поліції або ж штраф у 51 гривню за погане виховання своїх чад – саме така відповідальність нині загрожує батькам кривдника. У Верховній Раді зареєстрований проект, згідно якого сума стягнення може сягнути понад 3 тис. гривень. Карати пропонують й вчителів, які не повідомляють про такі випадки. Але поки парламент цей документ не розглядав.

Одеса, флешмоб проти булінгу

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

Коли судді – малеча: В Одесі пройшов перший Чемпіонат зі зведення пряникових будиночків – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Магічні вісімки": як Одеса прагне стати "весільною столицею" України
Наступний матеріал
"Озброєний автоматом старшокласник": контррозвідка схопила хлопця, що приєднався до "ДНР" у 15 років