Одеса, флешмоб проти булінгу
Одеса, флешмоб проти булінгу 5 канал

Повітряний змій та щирі розповіді про цькування: в Одесі провели акцію "Стоп булінг"

Перед початком нового навчального року в Одесі провели акцію "Стоп булінг". Представники Мін'юсту завітали до дитячих таборів, щоб розповісти – як поводитись у разі знущань однолітків і запропонували поділитися своїми історіями

Підлітки передають повітряного змія один одному та називають свої права. Таким флешмобом висловлюють свій протест булінгу. Дехто з учасників зважується розповісти, як воно – бути жертвою цькування.

Одеса, флешмоб проти булінгу
Одеса, флешмоб проти булінгу5 канал

"Я сама у молодших класах стикалась із булінгом, але зараз стала сильнішою і можу постояти за себе. Чому це сталося? Через зовнішні недоліки, характерні недоліки, можливо людям не подобається в мені щось", – каже учасниця акції Соня Осадчук.

Одеса, флешмоб проти булінгу
Одеса, флешмоб проти булінгу5 канал

Кому пощастило уникнути цькування – чули скарги від знайомих, як в їдальні у дітей забирають обіди, з них глузують та змушують бігти по щось до магазину.

Виявилося, що такі ситуації непоодинокі. Проте говорити зважуються не всі. Лише минулого року в Україні зафіксували 109 тисяч випадків булінгу. Це офіційна статистика від Міністерства освіти. Та за підрахунками UNICEF, ця цифра у рази більша. Згідно досліджень дитячого фонду ООН, дві третини неповнолітніх українців стикались з цькуванням лише протягом останніх трьох місяців.

Одеса, флешмоб проти булінгу
Одеса, флешмоб проти булінгу5 канал

Психологи дослідили: найбільш вразливі до булінгу підлітки із низькою самооцінкою.

"Дуже часто буває, що дитина має до себе якісь претензії або ж немає захисників в обличчі батьків, відчуває себе вигнанцем, має занижену самооцінку. Тоді ця дитина знаходить підтвердження своїм враженням в оточенні. І тут завжди є потреба підключити психолога, психотерапевта, але ідеально – мати психологічні групи у школі", – каже дитячий психотерапевт Світлана Григор'єва.

Школи –  місце, де найчастіше фіксують випадки булінгу. Саме тому акцію проводять перед початком нового навчального року. Головна мета, кажуть організатори, – розповісти дітям, як протидіяти знущанням. І новий навчальний рік на Одещині розпочнуть з виховних бесід – як з учнями, так й з викладачами.

Одеса, флешмоб проти булінгу
Одеса, флешмоб проти булінгу5 канал

Державний експерт директорату з прав людини Міністерства юстиції України Дмитро Кузін розповідає: за даними ВОЗ, Україна займає 9-те місце серед 42 країн, де проводились опитування щодо булінгу серед 15-річних дітей.

"Якщо ти відчуваєш, що тебе утискають, застосовують цькування, потрібно звертатися до вчителів, батьків, щоб припиняти такі дії. І, по-друге, щоб винуватці понесли відповідальність", – каже Кузін.

Одеса, флешмоб проти булінгу
Одеса, флешмоб проти булінгу5 канал

Попередження від поліції або ж штраф у 51 гривню за погане виховання своїх чад – саме така відповідальність нині загрожує батькам кривдника. У Верховній Раді зареєстрований проект, згідно якого сума стягнення може сягнути понад 3 тис. гривень. Карати пропонують й вчителів, які не повідомляють про такі випадки. Але поки парламент цей документ не розглядав.

Одеса, флешмоб проти булінгу
Одеса, флешмоб проти булінгу5 канал

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

Коли судді – малеча: В Одесі пройшов перший Чемпіонат зі зведення пряникових будиночків – ФОТО

Попередній матеріал
"Магічні вісімки": як Одеса прагне стати "весільною столицею" України
Наступний матеріал
"Озброєний автоматом старшокласник": контррозвідка схопила хлопця, що приєднався до "ДНР" у 15 років
Loading...