Булінг у школах
Булінг у школах www.youtube.com

Шкільне цькування: експерт назвав найпоширеніші причини булінгу

Жодна країна ще не знайшла рецепта, як захистити дитину від булінгу, наголошує Микола Кулеба

В Україні стартує кампанія "Стоп шкільний терор". За останніми даними, 8 із 10 українських дітей стикаються з булінгом (цькуванням – ред.) у школі. 48% – мовчать про це, а 22% – вважають нормою. Такі жахливі цифри в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" прокоментував уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

"Так було і за Радянських часів, так є в багатьох країнах. На жаль, Україна сьогодні по насильству – в лідерах. Саме в шкільному, дитячому середовищі", – констатує експерт.

Водночас, однією з причин він називає непрофесіоналізм педагогічного складу.

"Недовіра між дитиною та вчителями – шалена. Тому що і вчителі відгородилися, і діти вже бояться щось казати. Статистика й опитування свідчать, що лише 4% довіряють вам (вчителям – ред.), щоби прийти і сказати "Мені хтось робить зле". Це говорить про дуже багато. Це говорить про те, що ви не вмієте правильно діяти, коли дитина вам пожалілась на булінг", – каже Кулеба.

Крім того, він наводить також інші причини, що безпосередньо впливають на появу булінгу в школах.

"Діти кажуть одне: що булінг є в школі. А експерти говорять, що він виникає з різних причин. По-перше, це те, що діти бачать удома. Якщо вдома є насильство і не виховують дитину, то вона реалізує себе в школі…Тут є багато факторів. Діти дивляться телебачення. Ми на сьогодні можемо сказати, що телебачення провокує булінг. Справді провокує, але на те є батьки, щоб контролювати, що дивиться дитина, зокрема в Інтернеті", – зазначає уповноважений Президента України з прав дитини.

Він додає: "Жодна країна ще не знайшла рецепту, як захистити дитину від того, що насувається на ці країни. Зокрема – через мережу Інтернет".

Детальніше про проблему дитячої жорстокості та цькування в школі – дивіться у відео:

Попередній матеріал
Засідання Кабінету Міністрів України – відео
Наступний матеріал
У Києві кабріолет провалився під землю – ВІДЕО
Loading...