Різдвяні свята закінчились, а "Щедрик" продовжує звучати. У п'ятницю в холі Центрального залізничного вокзалу столиці його виконала більш як сотня людей. Все це на честь сторіччя заснування Української республіканської капели. Деталі флешмобу розкаже Анна Брикова.
Більше сотні людей на центральному столичному вокзалі співають всесвітньо відомий "Щедрик". Усі вони – професійні хористи.
Учасники хору переконані – ця пісня об'єднує людей і їхні серця.
Співають у холі, на сходах та на ескалаторах. Окрім щедрівки, виконали ще духовний гімн – "Боже Великий, Єдиний". Під час його виконання, диригент керує щонайменше шістьма хорами та дитячо-підлітковим естрадно-духовим оркестром "Сувенір".
Такий масштабний флешмоб влаштували на честь сторіччя створення Української республіканської капели. 24 січня 1919 року за особистим розпорядженням Симона Петлюри двом диригентам – Кирилу Стеценку та Олександру Кошицю – доручили створити ансамбль із сотні виконавців. Вже у березні того ж року вони вирушили на гастролі у Європу.
"Те, що створив Петлюра, що йому в голову прийшло відправити колектив, який мусив тільки піснею довести всім, що Україна багата традиціями, самоідентична держава, яка має глибоке коріння, і це відображене саме в мистецтві – була надзвичайно успішна місія. Не тільки визначалось її виняткове звучання, а вже дуже часто були такі висновки, що всім нам є чому повчитися в українців", – переконаний організатор і головний хормейстер Національної опери України Богдан Пліш.
Місце для флешмобу обрали не випадково. Саме з Центрального залізничного вокзалу в напрямку Ужгорода виконавці Української республіканської капели вперше вирушили на гастролі в Європу. Цього року маршрут має повторити камерний хор "Кредо" – переможець "ЩедрикФесту" – конкурсу на честь сторіччя створення капели.
"Чехословаччина, Німеччина, Франція, Австрія, Нідерланди, Англія, Америка, Канада. В цій програмі будуть відображені частково твори, які співала капела Кошиця, буде представлений український фольклор в обробці сучасних українських композиторів і буде блок української духовної музики сучасних українських композиторів", – пояснив організатор.
Відтворення піврічного туру столітньої давнини розпочнуть навесні. Перший концерт запланований на 11 травня у Празі.
Анна Брикова, Василь Дмітрієв, "5 канал"