5 канал

Вокальна чудасія: 17 українських хорових колективів пройшли перший тур "Щедрик фесту"

Змагаються разом і дитячі, і дорослі хори, а оцінює конкурсантів журі, в складі якого і українці, і іноземці

Конкурс "Щедрик фест" на честь сторіччя заснування Капели під керівництвом Олександра Кошиця, стартував в Україні. Участь у ньому беруть 17 хорових колективів з усієї країни. Серед них як дитячі, так і дорослі. Переможець повторить міжнародний тур країнами Європи та Америки, який здійснила Капела Кошиця 1919-го року. Журналісти "5 каналу" бачили перший відбірний тур.

Конкурс відкриває хор хлопчиків та юнаків школи імені Миколи Лисенка. Учасники перед виходом до журі готуються психологічно та розспівуються.

"Ми дуже хочемо перемогти, готуємося досить багато часу. Ми співаємо такі твори, які нам подобаються. Це теж важливо, бо коли співаєш те, що тобі не подобається – взагалі не отримуєш якогось задоволення від співу", – ділиться учасник конкурсу Давид Дмитренко. Він і його товариш зізнаються: готуються досить багато часу, бо хочуть допомогти.

У першому конкурсному дні в номінації "Дитячі" хори взяли участь п'ять колективів. Чотири з Києва та області, один із Житомира.

Кожен з конкурсантів сподівається на перемогу. Адже саме колектив-переможець повторить тур української капели під керівництвом Олександра Кошиця, здійснений сто років тому, а це 18 країн Європи та Америки. Вперше "Щедрика" у виконанні хору почули в Америці в нью-йоркському Карнегі-Холі. Нині – це найбільш впізнавана у світі різдвяна пісня.

"Для мене цей конкурс – щоби вони почули взагалі дитяче хорове мистецтво, щоби вони зрозуміли, до чого вони мусять прагнути і вже зрозуміли, що вони чогось досягли теж", – пояснює хормейстер дитячого хору "Пастораль" Олена Мардаревич.

Загалом у відбірному турі взяли участь 40 хорових колективів з усієї України. З них відібрали лише 17 найкращих. Змагаються разом і дитячі, і дорослі хори. Оцінюють конкурсантів журі, в складі якого і українці, і іноземці.

"Ми маємо обрати той колектив, який буде найбільш вражаючим для того, щоби він представив українську культуру і Україну в цьому турі", – розповів голова журі Анатолій Солов'яненко.

"Критерії в музиці такі, як і будь-де. Це – чіткість звуків, інтонація, ритмічність. Але ми враховуємо не лише музичні критерії, а й ауру, яку вони створюють", – зазначив член журі Сашо Татарчевски.

Фінальний етап конкурсу – 28 грудня у місті Покровськ Донецької області. Там журі й визначить, який колектив вирушить наступного року в тур тривалістю шість місяців.

Евеліна Михайленко, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Горбач: Проект створення так званої Союзної держави Росії і Білорусі – це один із варіантів продовження влади Путіна
Наступний матеріал
Опади не оминуть жоден регіон: прогноз погоди на 8 грудня
Loading...

У Національній опері відкрився перший різдвяний Штраус-форум на підтримку малечі – сюжет

"Велика мандрівка Святого Миколая": прес-конференція за підсумками музичного туру – завершено

Акустика особлива: для українських захисників прямо в шахті зіграв симфонічний оркестр

Ноу-хау від нафтової катастрофи: українець вразив науковий світ власним винаходом

У ВККС розповіли, коли завершиться формування Антикорупційного суду

Російськомовні пісні та фільми заборонили вже у 3-х областях України