Путін
Путін Фото reporter-tv.net

Горбач: Проект створення так званої Союзної держави Росії і Білорусі – це один із варіантів продовження влади Путіна

Білорусь змушують до того, щоб вона розчинилася в Росії. Причому, не цілісно, а шляхом прийняття в склад Росії окремих 6 областей нинішньої Білорусі

Створення Союзної держави – це один із варіантів продовження влади Путіна через його обрання головою союзної держави Росії та Білорусі. Про таке в ефірі "5 каналу" заявив політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

Зокрема, такий варіант обумовлює ще два терміни на новій посаді. "Поки що до 2024 року він і так президент РФ. Тому поки що це тільки натяк Лукашенку, але ще не сама анексія", – наголосив експерт.

І додав: "Білорусь змушують до того, щоб вона розчинилася в Росії. Причому, не цілісно, а шляхом прийняття в склад Росії окремих шести областей нинішньої Білорусі. Лукашенко це прекрасно розуміє. Він намагається бити в набат і робити все можливе, щоб цього не допустити, зокрема, їздить у Москву і Петербург. Але козирів у Лукашенка дуже мало. І ресурсів чинити опір також дуже мало. Якщо росіяни захочуть поглинути Білорусь, вони це зроблять, і дуже швидко. Інша річ, чи зможуть вони потім перетравити, фінансувати і чи буде там опір такому захопленню. Ці речі до кінця не прораховані. Це не Крим, це набагато більше. Це 10 млн мешканців".

Горбач вважає, що остання зустріч Лукашенка й Путіна закінчилася нічим. Також він нагадав, що президент Білорусі вже обіцяв у разі воєнних дій з боку РФ роздати зброю всім чоловікам. "Це був натяк на здатність до партизанських дій", – підсумував аналітик.

Довідка. Процес формування Союзної держави Росія і Білорусь почався в середині 1990-х років. Країни підписали, зокрема, Договір про утворення Співтовариства Росії і Білорусії 1996 року. Після прийняття та ратифікації в 2000 р. Договору про створення СГ здавалося, що це об'єднання має великі перспективи. Була навіть затверджена "Програма дій Російської Федерації та Республіки Білорусь щодо реалізації положень Договору про створення Союзної держави". Однак далі формування СГ несподівано уповільнилося. За останні 10 років в рамках СГ прийняті лише кілька серйозних документів. Разом з тим, формально СГ продовжує існувати. Як показують події, ця структура поки залишається "в тіні" СНД, ЄврАзЕС та ТЗ.

Детальніше дивіться у відео інтерв'ю:

Нагадаємо, на зустрічі з групою американських аналітиків, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна абсолютно не потребує розміщення на своїй території військових баз інших держав.

Попередній матеріал
Від початку ООС на Донбасі було ліквідовано 450 найманців – Наєв
Наступний матеріал
Вокальна чудасія: 17 українських хорових колективів пройшли перший тур "Щедрик фесту"
Loading...

Путін розраховує на прихід до влади зговірливих політиків, що поступляться національними інтересами України

Путін уникає переговорів щодо звільнення українців, адже йому немає що відповісти – Президент

"Містере Путін, це не інцидент, це війна": Порошенко відкрито звернувся до Путіна з приводу атаки росіян біля Керченської протоки

Чого боїться Захід: чому до РФ застосовують тактику "повільного придушення"

Полозов назвав несподівану причину раптової агресії РФ у Керченській протоці

Порошенко розповів про "ігнор" Путіна після атаки та захоплення українських суден