Селфі в Софії
Селфі в Софії 5 канал

Раз на рік – шанс зробити фото: Софія Київська долучилася до флешмобу "музейне селфі"

Робити світлини експонатів у будівлі XI століття – заборонено. Інша річ – селфі, такі фото тут дозволяють раз на рік

Музеї охопив Міжнародний день селфі: задля популяризації історичної спадщини серед молоді та туристів, своєрідний флешмоб підтримують дедалі більше установ і закладів. У них часто діє заборона на фотографування експонатів, не виняток і Національний заповідник Софія Київська. Однак у селфі-день – таки можна зробити світлини.

Національний заповідник Софія Київська відчинив двері для міжнародного флешмобу "музейне селфі". Всі охочі можуть робити фотографії будь-де. Навіть там, де зазвичай це – заборонено.

Тетяна та Ярослава приїхали в Софію Київську з Дрогобича на екскурсію. Коли хотіли сфотографувати начиння головного храму, до них підбігла доглядачка музею. Робити світлини експонатів у будівлі XI століття заборонено. Інша річ – селфі. Такі фото тут дозволяють робити раз на рік.

Ярослава зробила перше своє селфі: "Тепер будемо вміти… Бо ми ніколи не робили, в нас не було потреби робити селфі. Наші рожі не такі цікаві на фотографіях, а те, що ми бачимо навкруги – дуже цікаво і хочеться бачити і показати нашим знайомим".

Храм Великої Софії перебуває у переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. Де-не-де збережено автентичний фундамент, на стінах – фрагменти фресок і цілі зображення. І написи – графіті. В різних частинах будівлі – саркофаг Ярослава Мудрого, але без його останків, і крипти – тобто гробниця шістьох митрополитів. Екскурсовод каже: відвідувачів попереджають про заборону фото- та відеозйомки. Спалах може пошкодити унікальні експонати. Але селфі раз на рік можна.

"У багатьох музеях, так як і в нас, не дозволено у будь-якому разі. Мені як екскурсоводу неприємно, коли, наприклад, люди переді мною починають фотографуватися – це заважає мені, групі. Тобто це неповага до оточуючих. Але якщо це без спалаху і фотографія не шкодить живопису, то чому б і ні", – розмірковує провідний провідний екскурсовод заповідника Олександр Тіточка.

Флешмоб "музейне селфі" в заповіднику проводять уже втретє. Вхід на територію – за звичним режимом і цінами. Кажуть, дозволили відвідувачам фотографувати себе на тлі реліквій, щоби популяризувати національні надбання серед гостей столиці.

Побільшає відвідувачів цього року завдяки томосу, сподіваються у заповіднику. На Різдво, 7 січня, за один неповний робочий день побачити документ про автокефалію Православної Церкви України прийшли близько 40 тис. людей. У день музейного селфі грамоту не показували. Де саме зберігатимуть історичний документ і чи можна буде його фотографувати – в Софії Київській не кажуть. Мовляв, це вирішуватиме ПЦУ.

У попередні роки в день музейного селфі гостей у заповіднику більшало на 10%.

Анна Брикова, Анна Несевра, "5 канал"

У Манілі відкрили музей присвячений солодощам

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Підлітків, які били людей в центрі Києва, місцеві жителі спіймали та публічно покарали – відео
Наступний матеріал
Покара за поранених: бійці ООС дали гідну відсіч бойовикам під Жабуньками – відео бою
Loading...

Новий флешмоб #10yearschallenge: як зірки змінилися за декаду – ФОТО

Катя Осадча та Юрій Горбунов вирушили у відпустку на Маврикій – фото

В Амстердамі демонтували відомий знак – I amsterdam

"Незламні кіборги": у Львові організували фотосесію для захисників Донецького аеропорту

Назвали найбільш "інстаграмні" країни: результати рейтингу

Лупає величезними очима та смішить: мережу причарував пишний красень Кобі – ФОТО