5 канал

Вокзал чи базар: коли обіцяють навести лад на Центральному залізничному вокзалі в Києві

Свій товар продавці повиставляли просто у проході: розвісили светри, дитячі іграшки, шапки, білизну та шкарпетки

До травня столична влада планує навести лад на Центральному залізничному вокзалі. А саме: прибрати стихійну торгівлю, замінити асфальт та відремонтувати під'їзну дорогу. Нині ж прилегла площа вокзалу перетворилася на захаращений стихійний ринок. Усюди – бруд і сміття. Разом із директором комунального підприємства "Київблагоустрій" кореспондентка "5 каналу" Наталка Юрчук провела інспекцію.

Перехід від Центрального залізничного вокзалу до так званої "труби" захаращений стихійною торгівлею. Свій товар продавці повиставляли просто в проході. Мало не на сходах порозвішували светри, дитячі іграшки, шапки, білизну та шкарпетки.

На центральній площі Центрального вокзалу – кілька незаконних МАФів. Один з них навіть продає алкоголь, попри заборону Київради.

Без дозвільних документів стоять кіоски і поблизу міських електричок.

МАФи, які мають документи, також планують перенести деінде. Це для того, щоби збільшити простір для відвідувачів та навести лад на прилеглій території вокзалу.

"Почнемо разом з патрульною поліцією та главком Києва контролювати прояви стихійної торгівлі. На даний момент у МАФів розірвано договір оренди з Фондом держмайна і вони підпадають під демонтаж. Спілкуючись із залізницею, вони сказали, що самостійно приберуть їх", – розповів голова КП "Київблагоустрій" Андрій Андрєєв.

Окрім впорядкування стихійної торгівлі, столична влада планує навести лад із паркуванням, замінити асфальт та відремонтувати під'їзну дорогу до вокзалу, що з вулиці Жилянська.

"Зараз у вас там постійно працюють інспектори з благоустрою, також Крищенко поставив завдання податковій поліції – посилити контроль для того, щоб прибрати стихійну торгівлю", – розповів голова департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА Тарас Панчій.

Щоб перетворити залізничний вокзал на сучасний та європейський, – упоратися обіцяють до травня.

Наталка Юрчук, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
У Києві зросла кількість хворих на кір: як це коментують лікарі
Наступний матеріал
Заплуталися в двох "Березах": російські ЗМІ, виправдовуючи Скабєєву, облили брудом не того

У столиці хочуть обмежити швидкість руху біля шкіл до 30 км/год

У Києві набирає обертів грип – у 25 школах уже запровадили карантин

Снігу насипле до 15 см: на Київ насуваються хуртовини

Як просувається зведення мосту від Володимирської гірки до Арки дружби народів – сюжет

У Києві запроваджують безкоштовний проїзд у наземному транспорті за карткою киянина

У столиці побудують цвинтар для тварин