5 канал

У Києві зросла кількість хворих на кір: як це коментують лікарі

З хворих лише 2% вакцинувалися планово, решта – не перебувають на обліку або геть не вакциновані

Майже до тисячі зросла кількість хворих на кір у столиці від початку січня. Лікарі-епідеміологи фіксують значне зростання недужих цього року, як серед дітей, так і дорослих. Для порівняння – торік на кір захворіло лише три тисячі містян. Та попри стрімке поширення інфекції у столиці, місцева влада оголошувати карантин у школах та садочках не поспішає.

Із симптомами кору 20-річного черкасця Віктора Пустовіта, який проходить строкову службу в одному з київських гарнізонів, привезли до Олександрівської лікарні. Тут лікують інфекційні хвороби лише в дорослих. Лікарі розповідають: попри планове щеплення, в чоловіка виявили кір.

"У нас же служба виїзна, ми кожного дня їздимо і можна підчепити на вулиці просто. Лікарка приходила, казала, аналізи нормальні, є запальний процес", – розповідає пацієнт.

Завідувачка лікарні Тетяна Гайнутдінова зазначає, що наразі в столиці спалах захворювання на кір та грип серед дорослих.

"Але кору більше. З початку 2019 року в нас у відділенні на даний момент лікується 136 хворих. По-перше, кір починається, як звичайне захворювання ГРВІ, ГРЗ. Дуже багато пацієнтів у цей період ходить на роботу", – зауважує лікарка.

У міській дитячій інфекційній лікарні картина та сама. От тільки заручниками хвороби стали понад сотня дітей віком від трьох до 12-ти років. Серед них і 12-річний Ярослав Луцик. Причина – відсутність щеплення.

Фахівці розповідають, що діагностувати недугу можна лише після появи висипки. Як правило, на третій-п'ятий день. А доти – симптоми звичайного ГРВІ. Щоби запобігти поширенню, наполягають на запровадженні карантину в навчальних закладах.

"Хворіють переважно на кір діти не щеплені і надходять до нас з типовою клінікою кору. Тобто дитина, яка була в контакті з хворим на кір може вже на сьомий день контакту захворіти або до 21-го дня контакту. Якщо діти підуть в школу не щеплені – то далі цей ланцюжок продовжуватиметься ", – пояснила доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця Людмила Палатна.

Загалом, від початку року на кір у столиці захворіло більш як 900 містян. З них лише 2% вакцинувалися планово, решта – не перебувають на обліку або геть не вакциновані. Та попри такі показники, оголошувати карантин у школах і дитсадках у лабораторному центрі профільного міністерства не поспішають. Кажуть, із недугом впорається вакцина.

"Майже всі хворі – це десь 40%, які не мають даних про щеплення, і десь близько 45% – це ті, які не мають взагалі щеплення. Ситуація ускладнюється, більше контактів, більше хворих. Тут потрібно проводити щеплення – рік і шість років йде вакцинація і ревакцинація", – пояснила заступниця директора ДУ "Київський міський лабораторний центр" МОЗ Наталія Гунченко.

Тим часом, у Міністерстві охорони здоров'я нагадують: тим, хто раніше вакцинувався, повторно бігти до лікаря не варто. А тим, хто до кабінету вакцинації ще досі не дійшов, радять якнайшвидше зробити щеплення. Адже саме такий метод врятує ваш організм від ускладнень.

Нонна Лактіонова, Ігор Костюк, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі": ексклюзивне інтерв'ю з Євстратієм Зорею та Тарасом Качкою – відео
Наступний матеріал
Вокзал чи базар: коли обіцяють навести лад на Центральному залізничному вокзалі в Києві
Loading...

Від початку року в Україні на кір захворіли понад 5 тисяч осіб, є загиблі – МОЗ

Супрун анонсувала спецоперацію проти кору на Львівщині: як це діятиме

У Житомирі від кору помер 2-річний хлопчик, був вакцинований

На кір з початку 2019-го захворіли понад 8 тисяч українців, більше половини – діти

Спалах кору зареєстрували в Лук'янівському СІЗО – ЗМІ

Запроваджено карантин: на Одещині різко збільшилася кількість дітей, хворих на кір