Журналісти-рятувальники
Журналісти-рятувальники 5 канал

Із журналістів – у рятувальники: в Черкасах медійники незвично відзначили професійне свято

Читайте по-русски
Екстрим-день почали із саперної справи

У Черкасах пожежники до Дня журналіста влаштували медійникам справжнє випробування на силу та витривалість. Типові завдання добирали із робочих буднів надзвичайників. Чи впоралися журналісти із викликами – знає Яна Лимаренко.

У своє професійне свято журналісти на кілька годин стали рятувальниками, вони спробували попрацювати із справжньою пожежною технікою в рятувальній частині.

Екстрим-день почали із саперної справи. Журналісти спробували шукати вибухівку. Далі надавали домедичну допомогу манекену і вчилися працювати деблокувальними щипцями.

Також рятувальники випробували журналістів на витривалість – розділили на команди і влаштували естафету.

На старті телевізійний журналіст Юлія Норовкова. Перші труднощі відчула вже під час одягання форми. Збиралася довго – в регламентні 30 секунд не вклалася. Але решту перешкод – подолала!

"Це було дуже незвично і дуже складно, і ми без балона робили. Одним словом, я зрозуміла, що бути пожежним дуже важко", – каже журналістка.

Медійники впоралися зі всіма завданнями рятувальників – зокрема, одяганням, перенесенням ваги, роботою з пожежним рукавом та перекочуванням шини.

"Дуже круто, я відчула себе рятувальником, маленький був лікбез, а потім стріляли водою, таскали всякі важкі штуки, хоча у мене фізична підготовка є, бо я три рази на тиждень ходжу в спортзал, але все одно було важко, руки аж так болять", – розповідає журналістка Юлія Донець.

Без пригод не обійшлося. Рятувальники-початківці губили молот, не могли струменем води збити м'яч та забували шоломи і рукавиці.

"Мені здається, що такі заходи якимось чином зближають два роди військ – наше військо, четверта влада, і військо, яке рятує людей", – переконана Тетяна Балякіна.

Формат змагань для журналістів співробітники ДСНС запозичили в американських колег.

"Фаєр комбат челендж – це змагання, які проводили в Америці і вже три роки як отримали прописку в Україні, тут змодельовані певні елементи, які доводиться проходити нашим співробітникам під час виконання завдань у місці ліквідації надзвичайних ситуацій", – пояснює речник начальника ДСНС Черкащини.

За тим, як журналісти поралися із брандспойтами, спостерігали професійні рятувальники. Жартують: після таких навчань взяли б у свою команду.

"Мені, звичайно, було цікаво, бо я хотів подивитися збоку, як люди розвиваються, як люди самовдосконалюються. Не все вдавалося, але бачив, що чудово буйовки одягали, намагалися робити все правильно", – зауважує рятувальник Ярослав Данилюк.

Такі знання допоможуть в роботі, переконані журналісти, адже часто доводиться працювати в умовах надзвичайних ситуацій.

Яна Лимаренко, В’ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Зріла краса: 53-річна Моніка Беллуччі стала героїнею чуттєвої фотосесії для іспанського глянцю

/
/
/
/
/
/
Моніка Беллучч
/
Моніка Беллучч

Попередній матеріал
Вмісти життя у валізу: у Львові з'явилася квест-кімната, де кожен може відчути себе переселенцем
Наступний матеріал
На президентському літаку в Україну з Грузії повернули 10 дітей із родини Сусляків
Loading...

Передвиборчий штаб партії Смешка очолив Гордон

Суд не дав прокуратурі доступу до телефону журналістки Бердинських

"Межигір'я" віддали в управління помічнику проросійського депутата Мураєва

Аваков – журналістам щодо повернення Саакашвілі: "Ще запитання є?"

"Актуально в контексті декомунізації": журналіст "5 каналу" презентував книгу про Кирило-Мефодіївське братство

Хто став першим лауреатом премії імені Гонгадзе – включення