Переселенці
Переселенці 5 канал

Переселенців зі Сходу виселяють із луцького готелю – у чому причина та що робитимуть далі

Читайте по-русски
З 20-ти родин переселенців, які жили в готелі від 2014-го, нині залишилися три. Хто міг – виїхав, решті подітися нікуди

Люди протягом п'яти років орендували там кімнати. Цієї весни у приміщенні розпочали ремонт, тож переселенців попросили звільнити номери.

"9-го числа до нас прийшов охоронець і приніс повідомлення: розпишіться. В терміновому порядку покиньте готель "Світязь", – каже переселенець Олександр Шведов.

Колишній шахтар, а нині пенсіонер Олександр Шведов живе у Луцьку 3 2014-го. Його родина виїхала з Донецька після початку російської агресії на Сході. Відтоді вчотирьох живуть у маленькій кімнатці готелю. За це щомісяця сплачують 2800 гривень.

"А куди я поїду? Он теща після інсульту, ветеран війни. Син інвалід 1-ї групи А", – бідкається чоловік.

Світлана Бондаренко разом із матір'ю живе в сусідньому номері. Її син воював у лавах батальйону "Айдар", тож дорога до рідного – нині окупованого – Луганська для них закрита. Жінка розповідає: про виселення з готелю сказали, коли на поверсі розпочався ремонт.

"Вони повинні були звернутися в міськраду з питанням про розселення нас. У якесь соціальне житло: або гуртожитки, або квартири. Нам запропонували самостійно розв'язувати це питання. Ми пішли знову: міськрада, облрада, облдержадміністрація. Відповіді немає ніякої, і ніяких дій нема", – розповідає переселенка Світлана Бондаренко.

З 20-ти родин переселенців, які жили в готелі від 2014-го, нині залишилися три. Хто міг – виїхав, решті подітися нікуди.

"Я бачу вихід; або мене відправляйте в Донецьку область, або в Запорізьку – ближче до дому. Тому що я вже п'ять років не був на могилах ні в батька, ні в матері", – пояснює Олександр Шведов.

"Просто все, це вже остаточне рішення, я навіть із роботи розрахувалась. Вже все, речі практично зібрані. Я зараз маю поїхати в Київ, щоб там розв'язувати проблему з житлом. Ми їдемо, бо тут немає ніякої правди, немає нічого. В нас немає вибору", – наголошує пані Світлана.

Переселенці просять відтермінувати виселення бодай до 1 червня. Адміністрація готелю запевняє: людей попереджали заздалегідь.

"Є план ремонту, і йде ремонт на 7-8 поверхах. Де 1 березня, про яке ми домовлялися, і де кінець травня" – "Буквально два тижні розв'язання питання, нас не буде" – "Світлано, ви можете фізично тут знаходитись до 1 червня. Вам потрібно?" – "Так" – "До 1 червня, тільки приміщення будуть всі бомбити" – "Та бомбіть, будь ласка", – переказує директор готелю.

У мерії Луцька розповідають: родинам пропонували переселитися до геріатричного пансіонату або за межі Луцька. Проте вони відмовилися.

"Що можна запропонувати? Якщо в селах є вільні будинки, їм було запропоновано – вони відмовились. В місті Луцьку, на жаль, вільного соціального житла немає. Те, що ми могли запропонувати, ми запропонували. Утримувати повністю цих людей ми не маємо можливості. Ми можемо підтримувати людей, які приїхали до нас", – зазначають у департаменті соціальної політики міськради.

Нині переселенці шукають нову роботу та дах над головою в інших областях.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал".

Попередній матеріал
Мав отримати майже півмільйона: керівника Держслужби зайнятості затримали "на гарячому" за відкати – включення
Наступний матеріал
Парасольки не завадять: на вихідних Україну накриють дощі
Loading...

У ЦВК пояснили, коли можна буде змінити місце голосування до ІІ туру виборів

Вибори-2019: понад 90 тис.українців вже змінили місце голосування

"Донецький спротив був, і був потужний": переселенці влаштували акцію в центрі Києва

Переселенці Донеччини через суд намагаються повернути пенсійні борги – подробиці

"Проблему створила не Україна": Розенко про заборгованість по пенсіях для переселенців

Знають не всі: як українцям голосувати не за "пропискою" і чому варто поквапитися