Центр психологічної допомоги, Маріуполь

Лікують артом, вчать релаксувати: як у Маріуполі допомагають пережити травму війни

Як подолати стрес та постійне відчуття тривоги, коли щоночі чуєш гуркіт від розриву снарядів? Позбутися самотності та знайти нових друзів допомагають у Маріуполі в Центрі психологічної та соціальної адаптації

Для переселенців і мешканців прифронтових селищ проводять групові заняття. Обрати є з чого. Комусь краще вчити іноземні мови, комусь – брати уроки вокалу або рукоділля. Тренінги бачила кореспондент "5 каналу" Олена Уланова.

Наталія – одна з небагатьох, хто залишився жити у прифронтовому Піонерському на околиці Маріуполя. Коли район опинився під обстрілами, його покинули більш як половина мешканців.

"Багато хто повиїжджав. Було страшно, неприємно, самотньо. Взагалі у льосі незручно жити, некомфортно. Ні світла немає, нічого немає. Коли почалась війна, у нас по 5 місяців не було світла, не кажучи вже про все інше", – пригадує мешканка Піонерського Наталія Рябуха.

Центр психологічної допомоги, Маріуполь

На деякий час панічні атаки та відчуття тривоги стали постійними супутниками Наталії. Поки у 2015-му вона випадково не дізналася про Центр психологічної адаптації, який працює в Маріуполі. Відвідує його щотижня четвертий рік поспіль.

"Отримуєш розрядку, психологічну допомогу у повному сенсі цього слова. Тут відпочиваєш, спілкуєшся, забуваєш про власні проблеми, пов'язані з війною і побутом. Тут легко!" – зізнається пані Наталія.

У центрі психологічної адаптації жінка знайшла нових друзів та захопилася hand-made – рукоділлям.

"Робили мило hand-made, так я місяць не могла зупинитися", – розповідає вона.

Центр психологічної допомоги, Маріуполь

Нещодавно за порадою знайомих відвідувачем центру став переселенець із Донецька Антон. П'ять років тому він разом із батьками переїхав до Маріуполя. Війну, розставання з рідним містом і друзями тяжко переживав.

"За перші два роки я сильно схуднув, мені було погано, були панічні атаки. Мені знайомі сказали, що тут є заняття з вокалу, акторської майстерності. Я прийшов за порадою рідних позайматися. Для психологічного здоров'я саме вокал та акторська майстерність – це найкраще. Знімає "зажими", добре впливає на нервову систему, на соціалізацію", – розповідає свою історію переселенець з Донецька Антон Коваленко.

Центр психологічної допомоги, Маріуполь

Нині в центрі працює три групи, у кожній до десяти людей. Крім того, тут надають індивідуальну підтримку.

"З кожною людиною по-різному. Дехто сам іде на контакт, а декого ще треба на це "розгойдати", тому що вони прийшли і, з одного боку, готові отримати нашу допомогу, а з іншого – зовсім ні", – каже психолог центру Євген Павлюк.

Водночас, у центрі надають медичну та юридичну допомоги.

Центр психологічної допомоги, Маріуполь

"Основна наша ідея – навчити людей навичок самовідновлення, психологічного відновлення для того, щоб у такому довгому, пролонгованому конфлікті зменшити навантаження від тих бойових дій, які існують, на організм людини", – зазначає координатор Маріупольського центру Олена Судакова.

Центр психологічної допомоги, Маріуполь

Усі послуги тут безкоштовні. Крім переселенців та мешканців прифронтових сіл звернутися по допомогу до центру можуть також і маріупольці.

Олена Уланова, Олег Корінний, Маріуполь, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

Французький погляд на війну в Україні: що побачила на сході документаліст Гаель Жирб – ФОТО

Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
/
Фото з Донбасу
/

Попередній матеріал
Активісти Нацкорпусу прийшли до будинку Гладковського і закидали його петардами
Наступний матеріал
"Хтось сказав, що обікрали мою церкву": Архієпископ Климент прокоментував затримання в Криму