Готувати нових військових психологів візьмуться в Україні. Адже нині на тисячу армійців є лише один такий фахівець. Розпочали із семінару. Його провели у Краматорську. Там близько сотні фахівців вчитимуться виявляти та запобігати наслідкам психологічних розладів у військових.
Жахіття війни не минають безслідно ні для мешканців окупованих територій, ані для військових. Впоратися з наслідками стресів самостійно, без психологічної підготовки, може не кожен.
"Є у мене друг, який писав: "напився і не знаю, що робити, як вийти з цього". І почав там бити посуд, гупати у стіни, сусіди викликали поліцію. Поліцейські виявилися адекватними, один з них сів, мав якісь навички психолога, заспокоїв його і у людини пройшов цей період за допомогою цього полісмена", – пригадує керівник східного осередку ГО учасників бойових дій "Сармат" Костянтин Плюснін.
В Україні зростає потреба у психологах, які знаються на посттравматичних синдромах. Тож, головна військова прокуратура за участі фахівців науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології організувала навчання для психологів, лікарів та капеланів. Протягом трьох днів їм розповідатимуть про особливості надання допомоги людям, які пережили стреси війни.
"З питань першої психологічної допомоги, гострої реакції на стрес, ПТСР (Посттравматичний стресовий розлад – 5.UA), дуже важливе питання наявності симптомів депресій, вживання, зловживання психоактивними речовинами, самогубств", – пояснює директор науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України Ірина Пінчук.
Навчальну програму складали, вивчаючи досвід провідних військових психологів світу.
"За калькою, яка розроблена світовими державами – це Ізраїль, Канада, Великобританія, США, особливо на базі досвіду в'єтнамської війни наш офіцер, який відповідає за психологічний клімат у підрозділах Збройних сил, Нацгвардії, Держприкордонслужби отримає інструмент для виявлення, упередження недопущення таких не бойових втрат", – розповів головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.
Військовий прокурор повідомив – в Україні започаткують державну програму з підготовки військових психологів. Адже зараз зі зброєю в руках служать майже 350 тисяч людей, а військових психологів – лише три сотні.
Аркадій Шарапов, Рита Задорожня, "5 канал"