Форум ветеранів та волонтерів стартував у Мистецькому арсеналі. Він зібрав представників 120 громадських організацій та благодійних фондів. Протягом двох днів учасники обговорюватимуть питання соціалізації та реабілітації учасників бойових дій, а також перспективи волонтерського руху.
Ветерани, волонтери та громадські активісти. Представники 120 громадських організацій та благодійних фондів. А ще політики, чиновники та військові.
"Наша мета особисто – це актуалізувати питання, як і є в волонтерському, ветеранському русі, залучити на рівні ветеранів, волонтерів і політиків, щоб вони почули один одного", – пояснив співорганізатор, голова БФ "Повернись живим" Віталій Дейнега.
Головне питання, яке обговорюють на форумі, – повернення ветеранів до мирного життя, їх соціалізація та реабілітація.
"Має бути сформована коректна і, головне, ефективна державна політика в питанні соціалізації ветеранів, повернення їх до нормального мирного життя. Не та практика, яка є зараз, коли ветеранів обмежують пільгами і перетворюють на категорії якісь соціальні типу афганці, чорнобильці. Ветерани – це, здебільшого, молоді люди, які мають особливі можливості, конкурентні переваги перед іншими, і це кадровий резерв держави в усьому", – пояснює співорганізатор форуму Ярослав Павловський.
"Я присутній на цьому форумі для того, щоб розповісти про роботу патрульної поліції для таких ветеранів, як я, які прийшли і не можуть знайти себе і знайти", – каже начальник Департаменту патрульної поліції Євген Жуков.
Кіборг та колишній десантник Євген Жуков – один з учасників форуму. Раніше захищав Донецький аеропорт, нині – захищає в тилу: очолює департамент патрульної поліції. Розповідає, що з 15 тисяч патрульних нині 1400 – учасники бойових дій на Сході. Та додає, що місце в поліції знайдеться і для бійців з тяжкими пораненнями.
"Так само люди з інвалідністю можуть працювати в нас. Тому що ефективні задачі для кожного можна знайти. Як працювати в колцентрі, так і займатися документально ,в колективі, бути потрібним", – наголошує Жуков.
Волонтери обмінюються досвідом і планами на майбутнє. Кажуть, що попри зрушення, чимало питань ще досі вирішують небайдужі.
"Дуже хочеться перейняти оцей американський дух і підхід "рівний рівному", тому що хлопці мають об'єднуватися, мати міністерство, спілки, займатися спортом – реабілітація спортом. Щоб вони були зайняті і потрібні – нам і нашій державі", – пояснює волонтерка Лілія Блохіна.
Форум триватиме два дні. На порядку денному: перспективи волонтерського руху, медичної реабілітації, проекти щодо вшанування пам'яті загиблих воїнів.
Євгенія Подобна, Сергій Новіков, Сергій Клименко, "5 канал"