twitter.com/GeoffPyatt

Волонтер Мирослав Гай розповів, як проходять реабілітацію вояки у США

У ЗСУ служить 300 тисяч вояків, у Національній гвардії – 50 тисяч, учасників бойових дій – купа просто, і переселенці – це все люди, яким потрібна допомога

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" волонтер Мирослав Гай розповів про американський досвід реабілітації військовослужбовців і про те, як це відбувається в Україні.

"Найбільше самогубств військовослужбовців свого часу було в Сполучених Штатах Америки через війну у В’єтнамі. І це попри те, що в них дуже потужно розвинута соціальна база – там є соціальні пакети, там психологічна допомога військовослужбовцю обов’язкова. Кожен, хто навіть на один-два дні приїхав на лінію фронту і навіть не брав участі у боях, просто був у зоні бойового конфлікту, по приїзду обов’язково проходить психолога, проходить тести і в нього примусовий відпочинок, де він проходить психологічну реабілітацію. Це обов’язково", – наголошує пан Мирослав.

Він зазначає, що Україна поки лише на шляху до американської моделі, але для цього бракує коштів.

"В Україні недостатньо зроблено для того, аби добровольці та представники ЗСУ соціалізовувалися та адаптувалися у мирному житті після повернення фронту… В нас матеріальна база не дає змоги створити (систему реабілітації ветеранів війни – ред.)… У мене в телефонній книзі набралося десь п’ять служб, які займаються реабілітацією АТОвців, але про них треба розповідати. На всіх білбордах країни мають бути не політичні рожі з Московського Патріархату чи Тарути, чи ще хтось, а має бути служба реабілітації для бійців АТО. Безкоштовно держава має її надавати", – переконаний волонтер.

Він також розповів про одну з таких служб.

"Я подзвонив у психологічну службу, якщо не помиляюся, "Повернення". В них декілька терапій, все безкоштовно для учасників АТО. Всі ці терапії сертифіковані, дуже приємно зі мною розмовляли. Я навіть подумав, що я з 2014 року реабілітацію не проходив, подумав, може і мені варто сходити і поговорити з кимось? Хоча ні, мене наші волонтери-психологи в Угорщину забрали на арт-терапію. Ми там малювали картини, їздили на пару днів", – пригадав Мирослав Гай.

Він зазначає: "В Україні попит формує пропозицію. У громади є проблема, і вона починає цю проблему якось розв'язувати. Але в нас в Збройних силах 300 тисяч служить, у Національній гвардії – 50 тисяч, учасників бойових дій – купа просто і переселенці – це теж люди, яким потрібна допомога".

Дивіться також фотогалерею: 

Басейн, спортзал, масаж: де проходять реабілітацію бійці АТО – фото

Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/

Попередній матеріал
На акції протесту в Києві сталася стрілянина, поліція ввела план "Перехоплення"
Наступний матеріал
"Броунівський рух" адвокатів: що відбувається із захисниками у справі Януковича
Loading...