Прокурор ГПУ
Прокурор ГПУ
5 канал

"Броунівський рух" адвокатів: що відбувається із захисниками у справі Януковича

В захисту екс-президента – поповнення. До приватних адвокатів долучився державний – безоплатний. Він буде вже шостим за ліком захисником Януковича

Державні адвокати Віктора Януковича як приходять, так і йдуть. Аргументують це тим, що їм не надають достатньо часу для вивчення матеріалів справи. Так було і на ранковому засіданні Оболонського райсуду Києва, на якому слухають справу про держзраду колишнього президента. Четвертий державний адвокат Віктор Овсянніков просив час вивчити томи справи. Судді наполягали на дебатах. Врешті, і Овсянніков, і приватний захисник – залишили судову залу. Тепер мають призначити ще одного безоплатного захисника. Він має вивчити справу до 16-го серпня. Саме на цю дату перенесли засідання. І саме тоді, ймовірно, нарешті проведуть таки судові дебати.

В захисту екс-президента поповнення. До приватних адвокатів долучився державний – безоплатний. Призначити його попросив головуючий суддя. Прохання мотивував тим, що приватні захисники ігнорують судові засідання і порушують порядок їх проведення. Державний адвокат буде шостим за ліком захисником Віктора Януковича, хоча законодавство допускає до п'яти.

Новопризначений безоплатний захисник Віктор Овсянніков не розуміє, чому його долучають: "Призначення безоплатних захисників допускається лише за відсутності платних захисників. Як мені відомо, у Віктора Федоровича Януковича є платні захисники".

Поруч із державним адвокатом – приватний, Олександр Байдик. Від понеділка його найняв Віктор Янукович, щоб підсилити свій захист: "Жодної сторінки справи не бачив. В понеділок мною подане клопотання про ознайомлення, але матеріали не надали".

Надати час на ознайомлення з матеріалами справи, допитати свідків, заслухати заяви – адвокати в один голос наполягають, щоб їхні клопотання розглянули і оголосили перерву в засіданні. Але головуючий суддя наполягає на дебатах, які мали розпочатися ще в понеділок, і просить прокурорів зачитувати заяву обвинувачення.

Зрештою, обидва захисники залишають судове засідання. А суддя оголошує перерву, щоб звернутися до Центру надання правової допомоги і повернути державного адвоката. По обіді безоплатний – повернувся, його колега, найнятий Януковичем – ні.

Спроба прокурора продовжити дебати – знову виявилася невдалою. Під вигуки адвоката він встиг прочитати лише декілька речень. Головуючий суддя Владислав Дев'ятко констатує: "Сторона захисту Віктора Януковича інколи забуває, що в Україні не все можуть вирішити гроші, а є ще такі поняття як честь, гідність, ділова репутація, професійна етика – судді, прокурора, адвоката. Такі дії є приниженням високого звання адвоката України. Суд вкотре вимушений оголосити перерву".

…І чекати, доки держава надасть нового захисника президенту-втікачу. Віктор Овсянніков був четвертим державним адвокатом, якого призначили Віктору Януковичу за період слухання справи в суді. Попередні – відмовилися від процесу. Жоден з них не зміг вивчити понад півсотні томів матеріалів справи за той час, який їм виділяв суд.

Ірина Герасимова, Ганна Кудрявцева, Микола Лебедєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Волонтер Мирослав Гай розповів, як проходять реабілітацію вояки у США
Наступний матеріал
Із часів Другої світової війни: під Слов'янськом ліквідували понад 220 снарядів

Судові дебати у справі про держзраду Януковича – завершено

Судові дебати у справі про держзраду Януковича – завершено

Засідання Оболонського райсуду Києва у справі про держзраду Януковича – трансляція

Засідання Оболонського райсуду Києва у справі про держзраду Януковича – трансляція

Досудове слідство у справі Савченко та Рубана завершене

Загроза блекауту: Кличко заявив, що мешканці Києва стали заручниками "Нафтогазу"