Прокурор ГПУ
Прокурор ГПУ 5 канал

"Броунівський рух" адвокатів: що відбувається із захисниками у справі Януковича

В захисту екс-президента – поповнення. До приватних адвокатів долучився державний – безоплатний. Він буде вже шостим за ліком захисником Януковича

Державні адвокати Віктора Януковича як приходять, так і йдуть. Аргументують це тим, що їм не надають достатньо часу для вивчення матеріалів справи. Так було і на ранковому засіданні Оболонського райсуду Києва, на якому слухають справу про держзраду колишнього президента. Четвертий державний адвокат Віктор Овсянніков просив час вивчити томи справи. Судді наполягали на дебатах. Врешті, і Овсянніков, і приватний захисник – залишили судову залу. Тепер мають призначити ще одного безоплатного захисника. Він має вивчити справу до 16-го серпня. Саме на цю дату перенесли засідання. І саме тоді, ймовірно, нарешті проведуть таки судові дебати.

В захисту екс-президента поповнення. До приватних адвокатів долучився державний – безоплатний. Призначити його попросив головуючий суддя. Прохання мотивував тим, що приватні захисники ігнорують судові засідання і порушують порядок їх проведення. Державний адвокат буде шостим за ліком захисником Віктора Януковича, хоча законодавство допускає до п'яти.

Новопризначений безоплатний захисник Віктор Овсянніков не розуміє, чому його долучають: "Призначення безоплатних захисників допускається лише за відсутності платних захисників. Як мені відомо, у Віктора Федоровича Януковича є платні захисники".

Поруч із державним адвокатом – приватний, Олександр Байдик. Від понеділка його найняв Віктор Янукович, щоб підсилити свій захист: "Жодної сторінки справи не бачив. В понеділок мною подане клопотання про ознайомлення, але матеріали не надали".

Надати час на ознайомлення з матеріалами справи, допитати свідків, заслухати заяви – адвокати в один голос наполягають, щоб їхні клопотання розглянули і оголосили перерву в засіданні. Але головуючий суддя наполягає на дебатах, які мали розпочатися ще в понеділок, і просить прокурорів зачитувати заяву обвинувачення.

Зрештою, обидва захисники залишають судове засідання. А суддя оголошує перерву, щоб звернутися до Центру надання правової допомоги і повернути державного адвоката. По обіді безоплатний – повернувся, його колега, найнятий Януковичем – ні.

Спроба прокурора продовжити дебати – знову виявилася невдалою. Під вигуки адвоката він встиг прочитати лише декілька речень. Головуючий суддя Владислав Дев'ятко констатує: "Сторона захисту Віктора Януковича інколи забуває, що в Україні не все можуть вирішити гроші, а є ще такі поняття як честь, гідність, ділова репутація, професійна етика – судді, прокурора, адвоката. Такі дії є приниженням високого звання адвоката України. Суд вкотре вимушений оголосити перерву".

…І чекати, доки держава надасть нового захисника президенту-втікачу. Віктор Овсянніков був четвертим державним адвокатом, якого призначили Віктору Януковичу за період слухання справи в суді. Попередні – відмовилися від процесу. Жоден з них не зміг вивчити понад півсотні томів матеріалів справи за той час, який їм виділяв суд.

Ірина Герасимова, Ганна Кудрявцева, Микола Лебедєв, "5 канал"

ЗМІ показали, де живе Янукович – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Волонтер Мирослав Гай розповів, як проходять реабілітацію вояки у США
Наступний матеріал
Їхали з дітьми на море: у Дніпрі на дорозі спалахнула автівка – фото, відео
Loading...

Судові дебати у справі про держзраду Януковича – завершено

Судові дебати у справі про держзраду Януковича – завершено

Засідання Оболонського райсуду Києва у справі про держзраду Януковича – трансляція

Засідання Оболонського райсуду Києва у справі про держзраду Януковича – трансляція

Досудове слідство у справі Савченко та Рубана завершене

Загроза блекауту: Кличко заявив, що мешканці Києва стали заручниками "Нафтогазу"