В Україні починає діяти режим надзвичайного стану в електроенергетиці www.google.com.ua

Загроза блекауту: Кличко заявив, що мешканці Києва стали заручниками "Нафтогазу"

  Ситуація, в якій "Нафтогаз" відмовляється підписувати угоду про поставку місту газу, може спричинити загрозу регіонального рівня

  Мешканці столиці нині є заручниками позиції НАК "Нафтогаз". Принаймні про таке заявив очільник міста Віталій Кличко в ефіріі "1+1", передає Офіційний портал Києва.

  "Нафтогаз" продовжує вимагати з Києва сплати штрафних санкцій приватної компанії. Це більш ніж 1 млрд 200 млн гривень. Я не можу собі дозволити подарувати комусь, до прикладу, 10 нових дитсадків або 150 кілометрів доріг. "Нафтогаз" робить заручниками ситуації нас, киян. Ми продовжуємо перемовини з "Нафтогазом" і не хочемо затягувати цей процес. Я переконаний, що наступне судове засідання повинне вирішити це питання", – прокоментував ситуацію Кличко.

  Водночас він запевнив: столиця готова до різних можливих сценаріїв розвитку подій. Утім, за словами міського голови, ситуація, в якій "Нафтогаз" відмовляється підписувати угоду про поставку місту газу, може спричинити загрозу регіонального рівня. Аби цього не сталося, питання винесене на національний рівень. Для врегулювання ситуації столична влада звернулася до Кабміну.

  "Але сподіваюся, що надзвичайних ситуацій вдасться уникнути. Ми розраховуємо, що досягнемо домовленостей, які дозволять відновити постачання гарячої води в квартири киян та не допустити відключень електроенергії в місті", – зауважив Кличко.

  Крім того, як повідомив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко, Київ отримав дозвіл від уряду закупити газ на відкритому ринку для забезпечення безперебійної роботи ТЕЦ-5.

  "Уже два дні відбуваються перемовини з урядом щодо ситуації з газопостачанням столичних ТЕЦ. Сьогодні зранку (1 серпня – ред.) було засідання у Кабміні. Було прийнято рішення, яке дозволяє зараз підприємству ("Київтеплоенерго") чи врегулювати питання з НАК "Нафтогаз", поки є час; чи вийти на ринок і закупити так званий "комерційний" газ, тобто на відкритому ринку. Саме для того, щоб не спричинити припинення роботи ТЕЦ-5", – цитує Науменка ТРК "Київ".

  Він також уточнив, що наразі ТЕЦ-6 зупинена на профілактику, тож ТЕЦ-5 має працювати.

  За відповідного дозволу від Кабміну, місто зможе забезпечити роботу ТЕЦ до моменту, поки суд не ухвалить рішення щодо визнання "Нафтогаз України" договору на поставку газу укладеним.

  Попередній матеріал
  У Грузії розпочалися військові навчання країн НАТО за участі України
  Наступний матеріал
  Безпілотники проходять комплексне тестування в одному з центрів УДЦР
  Loading...