http://socportal.info/

Місто не повинно віддавати борги: суд виніс рішення в суперечці "Нафтогаз"-"Київенерго"

Зазначимо, що рішення суду поки не вплине на загальну ситуацію з відсутністю гарячого водопостачання в Києві

Господарський суд Києва не задовольнив заяву енергокомпанії "Київенерго" про заміну боржника у справі про заборгованість перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз-України" на комунальне підприємство "Київтеплоенерго".

Як повідомляє УНІАН, відповідне рішення суд ухвалив 19 липня.

"Суд постановив заяву "Київенерго" про заміну боржника у справі і визнання правонаступником комунального підприємства "Київтеплоенерго" залишити без задоволення. На думку суду, частина 3 статті 22 закону "Про теплопостачання" у частині правовідносин, в яких кінцевим власником попереднього і нового користувача теплових мереж є різні особи, суперечить статтям 13, 41, 61 Конституції України. Відповідно, суд не застосовує статтю 22 закону "Про теплопостачання" до цих правовідносин. Отже, ні "Київтеплоенерго", ні територіальна громада Києва не повинні відповідати за борги "Київенерго" перед "Нафтогазом", – йдеться в рішенні суду.

Це рішення суду може бути оскаржене в апеляційному суді.

У свою чергу, юрист "Київтеплоенерго" Ніна Саломенко зазначила, що це рішення стосується виконавчого провадження про частину заборгованості "Київенерго" перед "Нафтогазом", в якому "Київенерго" хотіло замінити боржника на "Київтеплоенерго". Водночас дане рішення є важливим для поточних судових розглядів між містом і "Нафтогазом".

"Паралельно у провадженні перебувають позови міста до "Нафтагазу" про визнання договорів на поставку газу укладеними. Зі свого боку, "Нафтогаз" подав зустрічний позов, в якому він вимагає від "Київтеплоенерго" визнати наступником всіх боргів "Київенерго", – сказала вона.

Зазначимо, що рішення суду поки не вплине на загальну ситуацію з відсутністю гарячого водопостачання в Києві, тому що всього є 18 позовів і сьогодні суд розглянув тільки 1 з них.

Йдеться про майже 180 млн грн – це борги, які датуються ще до 2016 року. "Нафтогаз" у 2016 році виграв справу проти "Київенерго" і цей борг останнє підприємство мало повернути "Нафтогазу". 

Детальніше – дивіться включення з суду:

Нагадаємо, як розповів глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв, укласти договір на постачання газу НАК "Нафтогаз-Україна" не може через великі борги, які "Київтеплоенерго" досі не визнало. "Київтеплоенерго" – це комунальне підприємство, за яке несе відповідальність КМДА. Компанія була створена з нуля. І в цю компанію з компанії "Київенерго" були передані теплогенеруючі активи. Ахметов передав активи – це майно (котельні, трубопроводи), а боргові зобов’язання повинні перейти згідно з буквою закону.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео
Наступний матеріал
Вступна кампанія-2018: алгоритм зарахування на бюджет та яких помилок припускаються абітурієнти
Loading...

Nord Stream на ремонті: Росія збільшила транзит через українські ГТС

"Уже все врегульовано": у "Нафтогазі" відреагували на слова Путіна про транзит газу через Україну

Активи "Газпрому" арештують по всій Європі – у "Нафтогазі" пояснили, за якої умови

Уже відомо, що запропонує "Нафтогаз" "Газпрому" на переговорах щодо транзиту газу

Примусове стягнення: "Київенерго" погрожує судами жителям столиці

"Ми не крадемо, не займаємося корупцією": Коболєв про мільйонні премії в "Нафтогазі"