Скандал довкола "Київенерго": чи справді киянам загрожує здорожчання тарифів

Аби тарифи не "поповзли" вгору, парламент має ухвалити закон, який врегулює питання правонаступництва, каже міська влада

Після розірвання договору з "Київенерго" столиці загрожує зростання тарифів та боргів. Про таке заявив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

За його словами, конфліктна ситуація з "Київенерго" може перетворитися на справжній політичний скандал. Мовляв, Київрада не підготувала умов конкурсу концесії, а столичні чиновники не знають, як керувати тепломережами.

"Вся ця історія, очевидно, стимулюватиме зростання тарифів для кінцевого споживача і, очевидно, ми побачимо зростання боргів, тому що мені теж складно пояснити таке зростання заборгованості за перший місяць. Але, можливо, знаєте в чому це криється? Деякі віртуальні співрозмовники дуже "хвалилися", що кількість субсидій різко скоротилася з початку року", – каже співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

"Жодного серйозного зовнішнього інвестора в таких умовах залучити в цю компанію на умовах концесії, на умовах купівлі акцій, на мою думку, неможливо. Це і регуляторна ситуація, й інвестиційна ситуація, це борги", – переконаний екс-міністр ЖКХ (2007-2010) Олексій Кучеренко.

Натомість, за словами заступника КМДА Петра Пантелеєва, зростання тарифів після розриву договору з "Київенерго" не передбачається. А для цього необхідно, аби парламент ухвалив закон, який врегулює питання правонаступництва. Тобто визначить, що підприємство, якому передається майно, матиме право користуватися такими самими тарифами.

Як відомо, менш як за місяць закінчується термін договору міста з "Київенерго". Столиця планує повернути на свій баланс 90 тисяч об'єктів, а це – дві найбільші столичні ТЕЦ (ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6), 200 котелень, сміттєспалювальний завод "Енергія" та понад 6 тисяч кілометрів тепломереж.

Торік Київрада створила комунальну компанію "Київтеплоенерго", а на попередній сесії збільшила її статутний капітал більш як на 1 мільярд гривень. Виділені кошти спрямують, зокрема, на придбання спецтехніки та збільшення штату працівників. Адже вже від 27 квітня саме "Київтеплоенерго" опалюватиме будинки, даватиме гарячу воду та електрику киянам. Нині на підприємстві працює 300 працівників.

Попередній матеріал
У Дніпрі в ІТТ запроваджують цілодобове відеоспостереження – яка мета
Наступний матеріал
У НАЗК уточнили, хто з антикорупціонерів має подавати е-декларацію