Електроенергія
Електроенергія http://energomarket.nemosoft.ru

Ціна на електроенергію для промислових виробників в Україні є вищою, ніж в сусідніх країнах – експерт

Важливим чинником підвищення тарифів є здорожчання ціни на електроенергію, яка випливає із ціни на вугілля

На сьогодні ціна на електроенергію для промислових виробників в Україні є вищою, ніж, наприклад, у сусідній Польщі. Про це в ефірі "5 каналу" в ході "Інформаційного дня" заявив виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

"Погана частина усіх цих підвищень – це, насамперед, все те, що стосується за ланцюжком вугілля і електроенергії. Тут ось ця схема, яку я впевнений у цій студії до мене десятки разів обговорювали, яка називається "Роттердам плюс", яка була запроваджена з метою нібито забезпечення незалежності від постачання вугілля з окупованих територій, вона призвела до того, що ми отримали серйозне підвищення цін на електроенергію, тому що ціна вугілля, яка була закладена у цьому тарифі, є однозначно завищеною", - сказав він.

Експерт пояснив: "І відповідно навіть на сьогодні, коли ми маємо дійсно проблему з тим, що українські підприємства теплоенергетики не отримують газ з окупованих територій, однак у того ж самого холдингу ДТЕК Ріната Ахметова є дуже багато виробних потужностей на контрольованих територіях: тобто, наприклад, це вугільні підприємства, які видобувають вугілля газової групи в Дніпропетровській області, на контрольованих територіях Донецької області, у Львівській області. І відповідно на все це вугілля застосовується та ціна, яка була б в разі купівлі вугілля в Голландії та доставки його в Україну. Відповідно це призводить до того, що зростає ціна на електроенергію для громадян, однак так само це призводить до підвищення цін та тарифів на все, для чого потрібна електроенергія. І те, що ми, наприклад, чуємо як громадяни, наприклад у Києві – це метро, то важливим чинником підвищення тарифів є підвищення ціни на електроенергію, яка випливає із ціни на вугілля. Теж, як громадяни, ми чуємо це при підвищенні тарифів на холодну воду".

"А загалом це робить українську промисловість менш конкурентноздатною, тому що ціна на електроенергію для промислових виробників в Україні зараз теж є вищою, ніж у сусідніх країнах на Заході, для таких як Польща, наприклад", - додав Вишлінський.

Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко підписав закон про ринок електроенергії.

Попередній матеріал
"Зупиняє апокаліпсис та відвойовує планету": у Києві знімають дитяче фантастичне кіно
Наступний матеріал
"Прозорий офіс": У Києві відкрили сучасний сервісний центр МВС
Loading...

"Просто індексації на усі квитки не буде": Які підвищення тарифів розглядають в "Укрзалізниці"

Гройсман про підвищення ціни на газ восени: "Це повна брехня"

У двох районах Києва здорожчає опалення та гаряча вода

Окремі райони Львова залишилися без світла

Терористи знеструмили ЛЕП Красноармійської фільтрувальної станції – МінТОТ

Україна вдвічі скоротила кількість антрациту, споживаючи його мінімально – Міненерго