Автобуси у Києві
Автобуси у Києві https://www.autocentre.ua

У Києві зростуть тарифи на проїзд у громадському транспорті: як чиновники це пояснюють

Здорожчання торкнеться метро, міської електрички, автобусів, трамваїв, тролейбусів та фунікулеру

Уже з 15 липня у Києві планують підвищити тарифи на проїзд у муніципальному транспорті – на одну гривню.

Відтак, вартість поїздки автобусом, трамваєм, тролейбусом та фунікулером має зрости до чотирьох гривень, а метро та міською електричкою – до п'яти. Водночас, у підземці виводять з обігу жетони і просять пасажирів використати куплені раніше упродовж місяця.

Кияни уже бідкаються, що здорожчання проїзду сильно "вдарить" по кишені. Натомість, проект розпорядження вже готовий і опублікований на сайті КМДА. Посадовці запевняють, що перевезення пасажирів стало вкрай збитковим.

Серед основних причин підняття цін вони також називають зростання вартості пального, електроенергії та запчастин, а також збільшення мінімальної зарплатні.

"Економічно обґрунтований тариф на сьогодні становить: у метрополітені – 6,64 гривні, у наземному транспорті "Київпастранс" – 6,91 гривні. Тобто різницю між економічно обґрунтованими тарифами і тими, що платитиме пасажир, візьме на себе бюджет", – зазначив радник першого заступника голови КМДА з питань цінової політики Василь Яструбинський.

У метрополітені запевняють, що зі зростанням ціни на електроенергію витрати підприємства збільшилися на 500 мільйонів гривень за рік, тож підвищення проїзду допоможе частково компенсувати цю суму.

Водночас керівництво підземки пропонує пасажирам заощаджувати, купуючи проїзні квитки, і попереджає, що турнікети на прийом жетонів зникнуть з усіх станцій до кінця року.

"Якщо ви до 14 липня поповните картку на 50 поїздок по тарифу 3,50, то наступні шість місяців ви користуєтеся всіма поїздками по такому ж тарифу. Це маленький сюрприз для наших пасажирів. Другий момент – це жетони. Ми виводимо жетони з обігу та закликаємо пасажирів скористатися усіма жетонами, які в них є", – каже речниця КП "Київський метрополітен" Наталка Макогон.

Чиновники також запевняють, що сервіс поліпшать. Вони розтлумачують: підвищення вартості проїзду дасть змогу відремонтувати рухомий склад, підняти зарплату водіям та покращити транспортну інфраструктуру. Зокрема, у "Київпастрансі" анонсували закупівлю 100 новеньких автобусів, 80 тролейбусів, 47 трамваїв, а також проведення капремонту 105 автобусам.

Попереду – громадські обговорення здорожчання проїзду. Чи зможуть вони на щось вплинути – дізнайтеся у сюжеті:

Наталка Юрчук, Данило Буланенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Неймовірна антикорупційна спецоперація в Україні: як це було – сюжет
Наступний матеріал
Розвалюється на очах: у Києві руйнується знаменитий "Будинок зі зміями та каштанами"
Loading...

"Нові старі ціни": чому проїзд у приміських маршрутках Київщини знов здорожчав

У Львові за проїзд у трамваях і тролейбусах тепер можна сплатити через смартфон

Речниця Київського метрополітену розповіла, коли підвищиться ціна проїзду