Транзит газу
Транзит газу 5 канал

"Уже все врегульовано": у "Нафтогазі" відреагували на слова Путіна про транзит газу через Україну

  У компанії зазначили, що проблеми "лише" в тому, що "Газпром" не виконує рішення арбітражу

  Суперечки між "Газпромом" і "Нафтогазом" в Стокгольському арбітражному суді вже врегульовані, однак російська сторона не виконує рішення арбітражу.

  Про це головний комерційний директор компанії "Нафтогаз-України" Юрій Вітренко написав на сторінці у Facebook.

  "Путін каже, що Росія готова зберегти транзит газу у випадку врегулювання суперечки між господарюючими суб’єктами в Стокгольському арбітражі. По-перше, два спори (щодо контракту на поставку газу та контракту на транзит газу) між "Газпромом" та "Нафтогазом" вже були врегульовані в Стокгольському арбітражі", – йдеться в повідомленні.

  "Проблеми "лише" у тому, що "Газпром" не виконує рішення арбітражу – не постачає газ в Україну за цінами, які визначив арбітраж, і не сплачує нам 2,6 млрд дол. компенсації, яку визначив арбітраж", – додав Вітренко.

  Він також зазначив, що "Нафтогаз" готовий врегулювати і новий спір щодо перегляду транзитного тарифу, із яким Україна нещодавно звернулася до Стокгольмського арбітражу. Вітренко нагадав, що українська сторона вимагає від "Газпрому" приблизно 12 мільярдів доларів США, додавши, що контракт прямо передбачає право переглядати транзитний тариф.

  "Якщо цей спір ми будемо "врегульовувати" в арбітражі, то практично нереально закінчити до кінця 2019 року. У кращому випадку – до кінця 2020 року. Чи готові "Газпром" і Німеччина зупинити будівництво "Північного потоку 2" до закінчення нового арбітражу?", – написав Вітренко.

  Під час зустрічі напередодні, 16 липня, президент Росії Володимир Путін запевнив президента США Дональда Трампа в готовності зберегти транзит газу через Україну після реалізації проекту "Північний потік-2" і продовжити транзитний контракт після 2019 року в разі врегулювання суперечки в Стокгольмському арбітражі.

  Попередній матеріал
  Штаб: окупанти застосували міномет минулої доби на Донбасі
  Наступний матеріал
  Готуй сіль улітку: скільки грошей витратить "Київавтодор" для безпеки дороги
  Loading...

  Вітренко: За контрактом "Тимошенко-Путін" кожна родина в Україні втратила понад 61 тис. грн

  "Нафтогаз" надіслав до Стокгольму новий позов проти "Газпрому" на більш як $10 млрд

  Нафтогаз vs Газпром: Апеляційний суд у Швеції відхилив безпідставні твердження РФ

  У Великій Британії заморозять активи "Газпрому" за клопотанням "Нафтогазу"

  "Інформаційний вечір" з головою НАК "Нафтогазу" та народними обранцями – завершено

  Петренко порахував, скільки Україні вже вдалося стягнути з "Газпрому" боргу