Андрій Коболєв
Андрій Коболєв 5 канал

В Україні вводять новий "газовий кодекс" – Коболєв пояснив, що це значить

У "Нафтогазі" наголошують: нова версія Кодексу буде гіршою за стару, тож її варто змінити

Від серпня цього року в Україні набуває чинності новий Кодекс газорозподільних систем. В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв пояснив, чому ця версія гірша за попередню.

Так, співрозмовник розповів, що нині всі домогосподарства отримують газ не від НАК "Нафтогаз Україна" – не напряму від Трансгазу ("Укртрансгаз" – ред.), а через систему трубопроводів облгазів.

"Кодекс (Кодекс газорозподільних систем – ред.) ухвалений у 2015 році. Від 1 серпня 2018 року планується введення його оновленої версії. Вона буде гіршою за стару. І ми наполягаємо на тому, щоб цю нову версію кодексу змінили", – заявив голова НАК "Нафтогазу".

Він наголошує: "Не можна ухвалювати нову версію кодексу, яка ще більше легітимізує відбори або крадіжки газу в системі. Ці борги (з боку облгазів – ред.) – 27 млрд гривень – це газ, який відібрали в компанії, що перебуває в державній власності, і які облгази не можуть пояснити".

При цьому, Коболєв констатує: "Факт залишається фактом – ми ці гроші недоотримали. Ми – це державна компанія. Відповідно, всі ми, українці, недоотримали ці кошти".

Водночас, відповів голова НАК "Нафтогазу" і на запитання про те, хто створив нову версію Кодексу, а хто мав її створити за законом.

"Кодекс – його нова версія - ще більше легітимізує здатність облгазів відбирати газ із системи, не пояснюючи, куди він пішов, і не даючи ні Трансгазу, нікому іншому контролювати, що вони з цим газом роблять. Це насправді дуже цікавий бізнес. Цю версію кодексу написав попередній склад НКРЕКП, хоча за законом цю версію кодексу мав написати "Укртрансгаз", – розповів Коболєв.

Детальніше про нововведення та борги облгазів – дивіться у відео: 

Попередній матеріал
Ризикнула, а друзі-армійці підтримали: історія волонтерки, яка відкрила власну АТОмийку – сюжет
Наступний матеріал
Коболєв розповів про свій броньований Cadillac
Loading...