Газова плита

Уряд відклав підвищення тарифів на газ для населення: коли чекати здорожчання блакитного палива

  Ціна на газ для населення з урахуванням податку на додану вартість і зборів, що включають транспортування, становить 6958 грн за тисячу кубометрів

  Кабінет Міністрів України продовжив до 1 серпня спеціальні зобов'язання національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» з продажу газу для потреб населення. Про таке повідомляє УНІАН.

  Відповідні зміни до постанови уряду «Про затвердження Положення про покладання спеціальних зобов'язань на суб'єкти ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» було схвалено на засіданні уряду в середу. Отже, ціна газу для населення залишиться незмінною до 1 серпня.

  У березні 2018 року Кабінет Міністрів продовжив спецзобов'язання "Нафтогазу" на продаж газу населенню, а також залишив тариф незмінним до червня 2018 року. Ціна на газ для населення становить 4942 грн за тисячу кубометрів, а з урахуванням податку на додану вартість і зборів, що включають транспортування, – 6958 грн за тисячу кубометрів.

  Нагадаємо, 17 травня в Міжнародному валютному фонді вкотре заявили, що ціни на газ в Україні мають стати ринковими, а найбільш вразливі домогосподарства мають бути захищені субсидіями. Уряд України, очолюваний Володимиром Гройсманом, у 2016 році ухвалив постанову, яка вирівнює ціни на газ для всіх категорій населення, приводячи їх до ринкового рівня. Також постанова передбачала механізм автоматичного перегляду цін раз на півроку для приведення цін до ринкових. Однак жодного перегляду цін відтоді не було, а зараз ціни на газ для населення значно нижчі за ринкові. У березні уряд ухвалив рішення продовжити спецзобов'язання для «Нафтогазу України», що передбачає продаж газу населенню за чинною ціною, до 1 червня. На початку травня міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив про можливість продовження спецзобов'язання на період після 1 червня.

  Попередній матеріал
  Брифінг голови СБУ Василя Грицака щодо справи Аркадія Бабченка – відео
  Наступний матеріал
  "Вона любила життя": на Донеччині попрощалися з 15-річною дівчинкою, яка загинула від снаряда бойовиків